Takımıma buğdayım feda olsun!

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Kangallı çiftçiler, para sıkıntısı yaşayan Sivasspor'a buğday yardımında bulunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kampanya çerçevesinde Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO)'ne buğday veren her çiftçi, gönlünden koptuğu kadar Sivasspor'a da buğday yardımında bulunabilecek.
Turkcell Süper Ligi takımlarından Sivasspor'un maddi sıkıntı içinde olması, kulüp yöneticileri ve yardımda bulunacak vatandaşları farklı arayışlara itti. Şehrinin takımına destek olmak isteyen vatandaşlar, meşgul oldukları meslek cinsinden yardımda bulunmaya çalışıyor. Bu kapsamda Kangallı çiftçiler, anlamlı bir kampanya başlattı. Kangal Ziraat Odası ve Esnaflar Odası Başkanlığı'nın organizesinde TMO'ye buğday veren çiftçiler, istediği miktarda buğdayı Sivasspor hesabına bağışlayacak. Karar, Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal'ın teklifi üzerine alındı. TMO'nun hububat alımlarına başladığı andan itibaren her çiftçiden Sivasspor'a destek olmalarını isteyen Ünsal, yeni sezonda Sivasspor'un yoluna maddi yönden borçsuz olarak devam edebilmesi için 16 ilçede ve merkezde değişik yardım kampanyaları düzenlediklerini belirtti.

Bu sezon yardım kampanyasının ilkini Kangal'da başlattıklarını kaydeden Ünsal, "Kampanyaya destek veren ya da verecek çiftçilere şimdiden teşekkür ederim." dedi. Kangal Ziraat Odası Başkanı Fahrettin Azimet de Kangallı çiftçileri, Sivasspor'a buğday bağışında bulunmaya davet etti. Azimet, "Umarım bu kampanya diğer ilçelerimizde de ilgi ile karşılanır. Biz Kangal çiftçisi olarak göz bebeğimiz Sivasspor'umuzun maddi ve manevi olarak her zaman yanında olacağız." dedi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdurrahman Ekşioğlu ise "Her ne kadar ekonomik sıkıntılar içerisinde olsak da ilimizin imajını büyük oranda değiştiren Sivasspor'umuza elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz. İnşallah diğer ilçeler de bizi örnek alır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious