Takımlar fair-play konusunda sınıfta kaldı! Neden mi?

Takımlar fair-play konusunda sınıfta kaldı! Neden mi?.20013
  • Giriş : 14.10.2007 / 11:54:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 13:48:08

Turkcell Süper Lig'de 8 hafta geride kalırken, takımlar “fair-play” konusunda sınıfta kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakemler, geride kalan 8 haftada 14 kez kırmızı, 375 kez de sarı karta başvurdu.

Geride kalan 8 haftada bir önceki sezonun en centilmen takımlarından biri olarak gösterilen Vestel Manisaspor, adeta sarı ve kırmızı renklere büründü. Manisa temsilcisi, 8 maçta 2 kırmızı, 19 da sarı kart görerek “en hırçın takım” oldu.

Fair-play ödülü bulunan Özhan Canaydın'ın kulüp başkanlığını yaptığı Galatasaray ise ilk 8 haftada fair-play ruhuna yakışır bir grafik çizdi. Hakemler, ligin başlangıcından bu yana sarı-kırmızılı futbolculara sadece 14 kez sarı kart gösterdi.

FIFA Etik Değerler ve Fair Play Komitesi'nin aldığı karar gereği, “Uluslararası Barış Günü” ile bağlantılı olarak 15-23 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Fair-Play Haftası” da futbolcuların daha sakin olmalarını sağlayamadı.

Turkcell Süper Lig'de oynanan tüm maçlar öncesi takım kaptanları, hakem ve taraftarların önünde “fair-play” sözü vermelerine karşın hakemler yine kartlarına başvurmak zorunda kaldı.

Ligin 6. haftasına denk gelen “Fair-Play Haftası”nda 4 futbolcu kırmızı kartla oyun dışı kalırken, 47 futbolcu da hakemler tarafından sarı kartla cezalandırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious