Taksici gaspçıları yakalandı

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Başkent'te gasp ve iş yeri kurşunlama suçlarına karışan 9 kişi Ankara Emniyeti Gasp Büro Amirliği tarafından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara'nın çeşitli yerlerinde işlenen gasp ve iş yeri kurşunlama suçlarına karıştıkları tespit edilen 9 kişi yakalandı. Ankara Emniyeti Gasp Büro Amirliği tarafından yakalanan zanlılardan 4'ü gasp suçundan, 5'i ise iş yeri kurşunlama suçundan mahkemeye sevkedildi.

Gasp Büro Amirliği'nin ele geçirdiği Ayhan D. ve Yüksel D. isimli 2 kişi, Kızılay meydanında 06 T 3587 plakalı Ahmet Akpınar'a ait ticari taksiye müşteri kılığında bindi. Taksiciye silah ve bıçak çeken zanlılar, taksiciyi 5 ayrı yerinden bıçakladı. Akpınar'ı olay yerine bırakan zanlılar 70 YTL ve taksiyi alarak oradan uzaklaştı.

Doğantepe istikametine giden gaspçıları, olayı haber alan polis ekipleri takibe aldı. Gaspçılar, Doğantepe Çamlıkta, G-35 kurusıkıdan bozma tabanca ve taksici Akpınar'ı bıçakladıkları bıçakla birlikte yakalandı. Yaralı taksicinin durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Gözlerine kestirdikleri taksileri durdurup birlikte olmak için zorlayan Ali H. ve Ramazan K. isimli 2 travesti ise kendileriyle birlikte olmak istemeyen bir taksiciye bıçak çekti. Taksicinin telefonuna ve bir miktar parasını alarak olay yerinden uzaklaştı. Daha önce de Demirfırka, Esat Hoşdere Caddesi ve Sıhhıye çok katlı otopark karşısında silah ve bıçak teşhiri ile cep telefonu ve 5 bin 500 YTL para gasp ettikleri tespit edilen zanlılar Ali H. ve Ramazan K. sonunda yakalandı. Üç ayrı olayın sanıklarının müştekiler tarafından tespit edildiği öğrenildi.

Öte yandan Esat'ta Seyran Caddesi üzerinde bulunan Tuna Ergenekon'a ait Salon Ata'yı kurşunladıkları iddia edilen, Umut K. Erhan A. Hamza A. Ercan Ç. ve Ferit Ş. gözaltına alındı.

Kurşunlama olayına karışan sanıkların Tuna Ergenekon'un ortağı tarafından gönderildiği iddia edildi. Yapılan araştırmalar sonucunda iş yerine 6 kurşunun isabet ettiği ve olayda ölü ya da yaralının olmadığı bildirildi. Kurşunlama olayına karışan Ercan Ç. üzerinde silahla birlikte ele geçirildi.

Üç farklı olay sonucu yakalanan zanlılar ifadelerinin ardından Ankara Adliyesi'ne sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious