Taksici katili tutuklandı

Taksici katili tutuklandı.10817
  • Giriş : 03.06.2007 / 12:05:00

19 yaşındaki Muhammet Koçyiğit, Kırıkkale’de çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Garı yakınlarında 06 T 1125 plakalı taksiye binerek Kırıkkale’ye giden, daha sonra da para ödemediği için aralarında çıkan tartışma sonucu taksici Fatih Keskin’i tabanca ile öldüren 19 yaşındaki Muhammet Koçyiğit, Kırıkkale’de çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Muhammet Koçyiğit verdiği ifadesinde taksicinin, parasının olmadığını söylemesi üzerine kendisine yumruk attığını, bu nedenle aralarındaki tartışma sonucu taksici Fatih Keskin'i tek kurşunla öldürdüğünü itiraf etti. İşlediği cinayet sonrası taksicinin cebinde bulunan 50 YTL ile birlikte kimliklerini alarak, Sivas’a giderken, Kırıkkale yakınlarında taksici Fatih Keskin’i araçtan attığını, bu sırada trafik ekiplerinin görmesi ile aralarında kovalamaca yaşandığını belirtti. Kırıkkale’ye bağlı Balışeyh İlçesi İzzettin Köyü yakınlarında aracından inerek kaçmaya başladığını belirten Muhammet Koçyiğit, polislerin kendisini yakaladığını belirtti.

Koçyiğit, emniyetten çıkarken basın mensuplarının cinayeti neden işlediğine ilişkin sorusuna, “Böyle olmasını istemezdim, çok pişmanım. oldu bir kere” dedi. Hırsızlıktan sabıkalı olduğu belirlenen Muhammet Koçyiğit, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Kırıkkale Cezaevi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious