Taksici katiline linç girişimi

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Sivas'ın Gemerek ilçesinde bir taksi şoförünü boğazını keserek öldürdükten sonra aracını gasp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklanırken zanlıyı vatandaşın elinden güvenilk güçleri korudu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zanlının cezaevine götürülüşü sırasında yaklaşık 30 kişilik grup, zanlının içinde bulunduğu araca saldırdı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ilçeye bağlı Kümeören köyü çıkışında dün akşam saatlerinde taksi şoförü Necati Çoban'ın (45) boğazı kesilerek öldürülmesi ve aracının gasp edilmesi olayını araştıran güvenlik güçleri, Mehmet A'yı (19) Kayseri'de gözaltına aldı.

Mehmet A, Kayseri'den geniş güvenlik önlemleri altında getirildiği ilçe jandarma komutanlığındaki işlemlerinin ardından, Gemerek Hükümet Konağı binasındaki Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi. Olaya karıştığı iddiasıyla sabah saatlerinde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan E.A (20) da ifadesine başvurulmak üzere savcılığa getirildi.

Bu arada öldürülen taksi şoförü Çoban'ın yakınları, Hükümet Konağı çevresinde toplandı. Polis ve jandarma ekipleri, olay çıkmaması için bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen Mehmet A, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tutuklanan Mehmet A. ile ifadesine başvurulan E.A, savcılık çıkışında jandarma aracına bindirildi.

-ZANLININ İÇİNDE BULUNDUĞU ARACA SALDIRI-

Araç, Hükümet Konağı Binası bahçesinden çıktığı anda, Çoban'ın yakınlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişilik grup araca saldırdı. Güvenlik güçleri, olayları yatıştırmak için havaya ateş açtı. Olaylar, ekiplerin müdahalesiyle yatıştırılırken ilçede güvenlik önlemleri artırıldı.

Suçunu itiraf eden ve ifadesinde taksi şoförünü öldürdükten sonra Kümören köyü barajına atmayı planladığını söylediği öğrenilen Mehmet A'nın, Şarkışla Cezaevine konulacağı belirtildi. Bu arada taksi şoförü Çoban'ın cesedinin de otopsi yapılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldığı öğrenildi.

Gemerek ilçesi Yeniçubuk beldesinde taksi şoförlüğü yapan Necati Çoban, ilçeye bağlı Kümeören köyü çıkışında, dün akşam saatlerinde boğazı kesilmiş bulunmuştu. Çoban'ın otomobilini alarak kaçtığı öne sürülen Mehmet A, araçla birlikte Kayseri'de gözaltına alınmıştı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious