Taksici katiline müebbet

  • Giriş : 01.06.2007 / 16:39:00

Kayseri‘ye kaçan 21 yaşındaki Mahmut Akşen, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sivas‘ın Yeniçubuk Beldesi'nde taksicilik yapan 44 yaşındaki Necati Çoban'ı boğazını keserek öldürdükten sonra aracını ve cebindeki parasını alarak Kayseri‘ye kaçan 21 yaşındaki Mahmut Akşen, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Akşen'e, taksicinin parasını aldığı için de ayrıca 10 yıl hapis cezası verildi.

Yeniçubuk Beldesi'nde taksicilik yapan Necati Çoban, 29 Ekim 2006 tarihinde ilçeye bağlı Kümeören köyü yakınlarında boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Yapılan incelemeler sonucunda taksiyi en son olarak 21 yaşındaki Mahmut Akşen’in çağırdığı, Kayseri‘ye gitmek istediğini söylediği öğrenildi. Daha sonra zanlının, yolda tartıştığı taksicinin boğazını kestiği belirlenirken araçtan inerek, yaralı halde kaçmaya çalışan taksicinin kan kaybından öldüğü belirlendi. Mahmut Akşen‘in 58 T 8255 plakalı taksiyi alarak Kayseri‘ye kaçtığı, yanında bulunan ve zihinsel özürlü olduğu iddia edilen E.A.‘nın ise yürüyerek ilçeye döndüğü anlaşıldı.

Polis ve jandarmanın ortaklaşa takibi sonucu cinayet zanlısı Mahmut Akşen Kayseri il merkezinde yakalandı. Zanlı polise verdiği ilk ifadede suçunu kabul ederek, Kayseri’ye sevdiği kızı kaçırmak amacı ile giderken, taksiciyle tartışarak boğazını kestiğini söyledi. Mahmut Akşen çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine konuldu.

PARASINI ALDIĞI İÇİN DE 10 YIL

Cinayet davasının bu gün karar duruşmasına çıkan Mahmut Akşen, yeni TCK’nın 82/1 maddesi gereğince ‘yağma amaçlı kasten adam öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahmut Akşen'e ayrıca, Necati Çoban’ı öldürdükten sonra cebindeki parayı almak suçundan da TCK’nın 149/1 maddesi gereğince ayrıca 10 yıl ağır hapis cezası verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious