Taksici katilleri yakalandı!

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

Bir taksi şoförünün öldürülmesi, iki taksi şoförünün de yaralanmasıyla ilgili 1'i kadın 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis, taksici Sefer Turgut'u gasp amaçlı bıçaklayarak öldürdükleri belirlenen Hüseyin A. ile Yıldırım A.'yı Gaziosmanpaşa ve Bağcılar'da düzenlenen operasyonlarla yakaladı. Taksiciyi öldürdükleri ileri sürülen Hüseyin A. ve Yıldırım A.'nın, mesken gaspı olaylarına da karıştıkları belirlendi. A.'nın kardeşi Nuriye A. da "temizliğe gittiği evleri gösterdiği ve yardım ettiği" ididasıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar, gasp edilerek yaralanan diğer iki taksici tarafından teşhis edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadelerine başvurulan Raşit Hindi, Ömer Poyraz, Mehmet Çalta ve Mehmet Doğan isimli taksi şoförleri, kendilerine gösterilen zanlıların, taksilerine binerek gasp suçunu işleyen kişiler olduğunu tespit ettiklerini söyledi. Asayiş Şube Müdürlüğü binası önünde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Raşit Hindi, "Bir polis yetkilisi benimle konuşurken 'gaspçıları yakalayıp karşınıza çıkaracam' dedi. Ben de 'hadi canım nereden yakalayacaksınız koskoca İstanbul'da' dedim. Ancak yakalamayı başardılar. Gözlerime inanamadım. Demek ki İstanbul polisi çalışıyormuş ve biz bunu yaşamadığımız için görmüyormuşuz. İstanbul polisine teşekkür ederim." diye konuştu.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirterek, gaspçıların birçok taksici gaspı olayına karıştığı ihtimali üzerinde durdukları belirtti.

Bakırköy İncirli Caddesi'nden gece 01.00 sıralarında aldığı iki müşteri, taksi şoförü Cemil Durak'ı (51) boğazından bıçaklayarak cebindeki 150 YTL'yi almıştı. Olayın ardından Bağcılar'da 2 gasp daha yaşandı. Reşit Hindi adlı ticari taksi şoförü, Kocasinan'dan saat 01.15'te binen 2 kişi tarafından bıçaklanarak gasp edildi. Olayın polise bildirilmesinin ardından aynı gece üçüncü taksici gaspı yaşandı. Sefer Turgut (50) adlı taksici Bağcılar Mahmutbey yolundan aracına aldığı 2 kişi tarafından göğsünden bıçaklandı. Gaspçılar taksiyle kaçarken 6 çocuk babası Turgut hastanede hayatını kaybetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious