Taksiciden 3 istek

  • Giriş : 02.01.2007 / 00:00:00

SON zamanlarda arka arkaya geçen gasp ve cinayetler İstanbul'da 35 bini aşkın taksiciyi tedirgin etmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özellikle geceleri ekmek parası için çalışan taksiciler kazancı unutup can derdine düştüklerini belirtip,'2007'de kabus dolu geceleri yaşamak istemiyoruz. Artık can korkusu değil, evimize ekmek götürmeyi arzuluyoruz. Bu konuda gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz' dediler.

98 TAKSİCİ ÖLDÜ

İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu son 11 yıldır taksicinin korku içinde kabus dolu geceler yaşayarak evine ekmek götürmeye çalıştığını belirtip şunları söyledi:' Bu kadar yılda 98 taksici öldürüldü. Binlerce taksici gasp edildi. Yüzlerce taksici yaralandı. Biz taksilerin hepsine uydu takip sistemi ve kamera takılmasını istiyoruz. Bunun içinde bir yasa çıkartılsın ve taksiciye bu konu için düşük faizli uzun vadeli kredi verilsin. Bunun yanında taksiler duruklara çekilsin. İçinde şüpheli yolcu bulunan araçlar aransın'diye konuştu.

- Uydu takip ve kamera sistemi takılsın
- Bütün taksiler duraklara çekilsin
- Araç yenilemede destek sağlansın

BİR DEFAYA MAHSUS

Çağdaş taksicilik yapmak istediklerini belirten Kaçanoğlu: 'Bunun için taksiciye bir defaya mahsus vergi indirimi yapılsın. Hatta alınmasın. Taksicilerin daha güvenli araçlarda hizmet vermesi sağlansın. Gençlere taksicilik mesleği sevdirilsin. Bunun için yasal düzenlemeler yapılsın. Eğer gerekli önlemler alınmazsa bu mesleğe yıllarını vermiş taksiciler kaçıp gider. Geceleri çalışacak taksici bulunmaz' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious