Taksiciler katil zanlısına tepki gösterdi

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Taksiciler meslektaşlarının keşif için getirilen katil zanlısına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Buca ilçesinde 8 Mart 2006 tarihinde taksici Mustafa Aksoy'un (58) bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili olarak güvenlik kamerası görüntüleri sonucu yakalanan ve tutuklu olarak yargılanması devam eden zanlı S.A. (22), mahkeme kararı üzerine keşif için Topçu Taksi durağına getirildi. Güvenlik kamerası görüntülerinin tekrar çekilmesi için öldürülen taksicinin bağlı olduğu durağa getirilen zanlı S.A. için geniş güvenlik önlemi alındı. Arkadaşlarının katil zanlısının durağa getirildiğini öğrenen taksiciler, toplanarak tepki gösterdi. Zanlıya saldırmak isteyen taksici Aksoy'un mesai arkadaşları, polisin aldığı güvenlik önlemi sayesinde bu girişimlerinde başarılı olamadı.
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda ekip, keşif öncesi Konak Vali Kazım Dirik Caddesi üzerinde bulunan Topçu Taksi durağının çevresini kordon altına alarak durakta bulunan taksicileri uzaklaştırdı. Daha sonra tutuklu bulunan S.A., jandarmalar tarafından cezaevi aracıyla durağın bulunduğu yere getirildi. Keşif ve kamera görüntülerinin devam ettiği sırada meslektaşlarının katil zanlısının durağa getirildiğini öğrenen taksiciler, kısa sürede toplanarak zanlı S.A.'ya tepki gösterdi. Keşif işleminin tamamlanmasının ardından zanlı S.A., cezaevine götürülmek üzere araca bindirildi. Bu sırada çok sayıda taksici, aracı yumruklayarak taksiyi takip etmek istedi. Güvenlik önlemi alan polis, konvoy oluşturarak cezaevi aracını takip etmek isteyen taksi şoförlerine engel oldu. Taksiciler kendilerine engel olunmasına kornalarını çalarak tepki gösterdi. Cezaevi aracının uzaklaşmasının ardından cadde trafiğe açıldı.

8 Mart 2006 tarihinde Topçu Taksi durağına gelen iki kişi Mustafa Aksoy'un kullandığı taksiye binmiş, Aksoy, Buca Gediz Mahallesi 222 Sokak'ta bulunan zeytinlik arazide öldürülmüş olarak bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious