Taksicilere kazanılmış hak güvencesi

Taksicilere kazanılmış hak güvencesi.18794
  • Giriş : 01.02.2009 / 15:06:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''hükümetin gündeminde Karayolları Trafik Kanunu'nun yeniden ele alınması olduğunu'' kaydederek, bu konuda çeşitli kuruluşların görüşlerini de aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldırım, Anadolu Hisarı'ndaki Kıyı Emniyeti Sosyal Tesisleri'nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen ve denizcilik sektörünün sorunlarının ele alındığı toplantının ardından basın açıklaması yaptı.

Küresel krizin Türkiye'de etkisinin asgari düzeye indirilmesi için bir süreden beri hükümetin çalışmaları olduğunu hatırlatan Yıldırım, ekonomik alanda yapılan yasal düzenlemelerin devam ettiğini, bir yandan da sektörlerle ilgili çalışma grupları oluşturduklarını, bugün yapılan toplantıda denizcilik sektöründeki son durumun ele alındığını ve çözüm önerilerinin tartışıldığını aktardı.

Toplantıda yapılan değerlendirme notlarının önümüzdeki hafta yapılacak Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda ele alınacağını dile getiren Yıldırım, böylece krize yönelik tedbir alma konusunda son aşamaya gelindiğini vurguladı.

Bakan Yıldırım, toplantıya denizcilik sektöründe faaliyet gösteren işletmecilerin yanı sıra bakanlık çalışanlarının katıldığını anlattı.

-TAKSİCİLERİN KAZANILMIŞ HAKLARI-

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ''hükümetin gündeminde Karayolları Trafik Kanunu'nun yeniden ele alınması olduğunu'' kaydederek, bu konuda çeşitli kuruluşların görüşlerini de aldıklarını bildirdi.

Yıldırım, bu kanundan taksicilerin mağdur olacağı şeklindeki iddialara ilişkin de ''Hiçbir taksicimizin kazanılmış haklarına zarar gelmez. Bunu bilsinler. Bunun teminatı biziz. Bu tip dedikodulara kimse itibar etmesin. Kimsenin kazanılmış haklarını kaybetmesine izin vermeyiz'' şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da taksicilerin son dönemde çıkarılan bazı söylentiler nedeniyle tedirgin olduğunu öne sürdü.

Yapılacak düzenlemeyle taksicilerin plakalarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşı olduklarının ''maniple edildiğini'' anlatan Topbaş, ''(Plaka değerleri düşüyor) diyerek bunları toplamak isteyenler çıkıyor. Bu söylentiler nedeniyle esnafımız çok tedirgin. Taksici esnafının yanında olduğumuzu, hükümetimizin de buna müsaade etmeyeceğini, bu konuda başbakanımız ve bakan Binali Yıldırım'ın büyük hassasiyet gösterdiğini belirtmek istiyorum. Kimse mağdur olmayacak'' diye konuştu.

Öte yandan, İstanbul Özel Halk Otobüsleri İşletmeleri tarafından ''Bir gün Filistin halkı için çalışıyoruz'' kampanyası kapsamında işletme bünyesindeki 5 firmaya bağlı 2 bin 75 otobüsünün 20 Ocak Salı günü yaptıkları seferden elde ettikleri 205 bin TL'lik yardım çeki, Bakan Yıldırım'a teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*