Taksicilere uyuşturucu eğitimi verilecek

Taksicilere uyuşturucu eğitimi verilecek.15075
  • Giriş : 27.08.2008 / 20:29:00

İstanbul narkotik polisinin taksicilere uyuşturucu konusunda bilgilendirme amaçlı eğitim vereceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Telsiz Haber Müdürü Adem Coşkunyürek, "Uyuşturucuya Hayır" kampanyası çerçevesinde polis yetkilileriyle bilgi alışverişinde bulunmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine geldi.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Coşkunyürek, okulların açılmasından itibaren araçlarına "Uyuşturucuya Hayır" yazıları asmalarını öngören kampanyalarını, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileriyle paylaştıklarını söyledi.

Bu kampanyalarından polis yetkililerinin memnuniyet duyduğunu anlatan Coşkunyürek, başka bir çalışmada da polisin İstanbul'daki taksicilere narkotik konusunda periyodik olarak bilgilendirme amaçlı eğitim vereceğini anlattı.

Bu konuda Atatürk Havalimanı Taksi Durağını pilot bölge olarak belirlediklerini ifade eden Coşkunyürek, şunları söyledi:

"Bundan sonra Narkotik Polisi ve İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olarak ortaklaşa bir çalışma içine girmiş olacağız. Gönül ister ki tüm diğer sivil toplum örgütleri de konuya aynı duyarlılığı göstersin ve emniyetimize aynı şekilde destek versin. İnşallah bundan sonra da narkotik konusunda taksici esnafı duyarlılığını gösterecek ve görmüş olduğu şüpheli şahısları emniyet birimlerine bildirecek."

Coşkunyürek, toplumu bilinçlendirmek adına, okulların açılacağı gün İstanbul'daki taksicilerin araçlarına "Uyuşturucuya Hayır" yazılı broşürler asacaklarını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*