Taksicinin boğazını kestiler

Taksicinin boğazını kestiler.15102
  • Giriş : 28.09.2008 / 11:38:00

Eyüp'te, soygunculardan kurtulmak için kornaya basan taksicinin boğazını kestiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre İETT şoförlüğünden emekli Mustafa Çakırkaya(50),emekli olduktan sonra geçimini sağlamak için taksi şoförlüğü yapmaya başladı.

Yaklaşık 3 ay önce, çalıştığı taksiye aldığı müşteri kılığındaki gaspçılar tarafından parmağı kesilerek gasp edilen Çakırkaya, dün saat 23.00 sıralarında Kağıthane'den 34 TKF 62 plakalı taksisine 2 yolcu aldı. Müşteri diye aldığı şahıslar Çakırkaya'yı Eyüp Yeşilpınar Okutan Sokak'a kadar getirdi. Burada sokağın karanlık olmasını da fırsat bilen şahıslar Çakırkaya'nın boğazına bıçak dayayarak bütün parasını istedi. Taksici gaza basıp, korna çalarak vatandaşların dikkatini çekmeye çalıştı.

Kaza olduğunu zanneden sokak sakinleri dışarı çıkınca gaspçılar Çakırkaya'yı bıçakla boğazından yaralayıp kaçtı. Yaralı halde taksiden inen Çakırkaya peçete ile boğazındaki kesiğe tampon yaptı. Aşırı kan kaybederek yere yığılan taksici vatandaşlarca olay yerine çağırılan ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Çakırkaya burada yoğun bakıma alındı. Polis taksi üzerinde incelemelerde bulunup, alınan eşkâller doğrultusunda failleri yakalamaya yönelik çalışma başlattı. Çakırkaya'nın, Ayazağa'da bulunan Güven Taksi Durağı'nda çalışan arkadaşları, daha önce gaspçılar tarafından parmağı kesilen Çakırkaya'nın, taksiye binen 2 kişi tarafından cebindeki 100 YTL için boğazının kesildiğine dikkat çekerek, taksicilere yönelik bu tür eylemlerin önlenmesi için tedbir alınmasını istedi.

Olayın meydana geldiği sokaktaki binalarda yaşayan vatandaşlar ise sokak lambalarının yanmamasından yakındı. Gaz ve korna sesine dışarı çıktıklarını ve kaçan 2 kişi gördüklerini söyleyen bir vatandaş, " Biz dışarı çıktığımızda 2 kişi kaçıyordu. Taksici ise kanlar içinde yerde yatıyordu. Karanlık olduğu için eşkâllerini alamadık. Sokak lambaları yanmadığı için, kimsenin görmeyeceğini düşünüp taksiciyi burada gasp etmeye çalışmışlar." dedi. Bu arada hastanede tedavisi süren Çakırkaya'nın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*