Taksilerde 'TaksiPOS' dönemi başladı

Taksilerde 'TaksiPOS' dönemi başladı.11968
  • Giriş : 09.06.2009 / 16:53:00

VakıfBank'ın İstanbul'da başlattığı “TaksiPOS” uygulamasıyla müşteriler, taksi ücretini kartla ödemenin yanı sıra ihtiyaçlarına cevap verecek bilgi hizmetinden de faydalanabilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Düzenlenen tanıtım toplantısında verilen bilgiye göre, ilk etapta İstanbul'da 400 takside yer alacak olan TaksiPOS hizmetinin diğer büyük şehirlere de kısa bir süre içinde taşınması planlanıyor ve TaksiPOS hizmeti veren taksi adedinin toplamda 2 bine ulaşması hedefleniyor.

Dünyada farklı alanlarda kullanılan Multimedya POS terminalleri Türkiye'de taksilerde “ilk” defa kullanılıyor. Uygulamayla, taksideyken şehirdeki etkinlikler, döviz, borsa ve uçuş bilgilerine ulaşılabiliyor ve taksi ücreti kart ile ödenebiliyor.

TaksiPOS'larda VakıfBank bankomat ve kredi kartları ile birlikte tüm yurt içi ve yurt dışı diğer banka kartları da geçerli oluyor. Temassız kartların da kullanılabildiği uygulamada, 35 lira ve altı işlemlerde hızlı ödeme gerçekleştirilebilecek.

VakıfBank kredi kartı sahipleri TaksiPOS'lu taksilerde bankanın sunacağı olanaklardan da faydalanabilecek. Banka bugün itibariyle 1 ay süreyle VakıfBank kredi kartı sahibi müşterilerinin TaksiPOS üzerinden yapacakları harcamaların yüzde 10'u değerinde Worldpuan verecek.

Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca ve Almanca olarak da hizmet veren TaksiPOS'lu taksiye binecek turistler TaksiPOS hizmetlerinden faydalanabilecek.

“TAKSİPOS, ATTIĞIMIZ EN YENİLİKÇİ ADIMLARDAN BİRİDİR”

VakıfBank Genel Müdürü Bilal Karaman, dünyada çeşitli alanlarda kullanılan Multimedya Pos teknolojisi olanaklarından Türkiye'deki taksilerin de faydalanmasını sağladıklarını vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Böylece VakıfBank olarak şubelerimizde verdiğimiz hizmetle sınırlı kalmayıp, şube dışı kanallarda da müşterilerimize daha kaliteli hizmet verme çalışmalarımıza devam ediyoruz. TaksiPOS bu anlamda attığımız en yenilikçi adımlardan biridir. Verdiğimiz hizmetlerle ülkemiz ekonomisinin gelişmesine ve dünya ekonomisiyle bütünleşmesine destek olmanın gururunu yaşadığımız 55. yılımızda müşterilerimize çağın gerektirdiği doğrultuda yenilikçi ürün, hizmet ve teknolojimizi sunmaya devam edeceğiz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*