Taksim Meydanı'nda hareketlilik 05.00'da başladı

Taksim Meydanı'nda hareketlilik 05.00'da başladı.18646
  • Giriş : 01.05.2008 / 08:25:00
  • Güncelleme : 01.05.2008 / 08:41:48

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına izin verilmeyen Taksim Meydanı'nda hareketlilik başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşçi sendikalarının yoğun taleplerine rağmen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına izin verilmeyen Taksim Meydanı'nda hareketlilik, sabahın erken saatlerinde başladı. Polis ekipleri, Taksim Meydanı'na çıkan yolları araç trafiğine kapattı.

İstanbul Valiliği tarafından günler öncesinden yapılan açıklama ile 1 Mayıs kutlamalarının Taksim'de yapılmasına müsaade edilmediği bildirildi. Ancak olası yasadışı gösterilere karşı emniyet güçleri, oldukça yoğun güvenlik önlemleri aldı.

1 Mayıs kutlamaları öncesi Taksim ve civarındaki güvenlik hazırlıkları saat 05.00'te başladı. Çevik Kuvvet polisi ve jandarma, Taksim'de geniş güvenlikleri alırken, Mecidiyeköy, Halaskargazi Caddesi, Talimhane, Dolmabahçe ve Tarlabaşı polis gözetimine alındı.

Sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli örgütlerin 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama ısrarı ile muhtemel provakasyonlara karşı polis Taksim ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Taksim Meydanı bariyerlele çevrilirken bu sabah saat 05.00'dan itibaren çevik kuvvet polisi ve jandarma kafileler halinde Taksim Meydanı'na gelerek güvenlik hazırlıklarına başladı. Ayrıca güvenlik önlemleri kapsamında Mecidiyeköy, Halaskargazi Caddesi, Talimhane, Dolmabahçe, Tarlabaşı gibi Taksim'e çıkan yerler de polis gözetimine alındı. Trafik polisleri de yollarda sürekli ring atarak trafiği düzenlemeye çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious