Taksim sıkı korunuyor

  • Giriş : 24.05.2007 / 02:11:00

Taksim'de bugüne kadar görülmemiş bir güvenlik önlemi var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Turistler önlemlere şaşıyor.

Dün Ankara Ulus'taki bombalı saldırının ardından Yaşar Büyükanıt'ın açıklamaları ile İstanbul'da güvenlik önlemleri artırıldı.

Ankara Ulus'ta meydana gelen patlama ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, "Şimdi bunu her büyük şehirde bekleyebilirsiniz. Olur demiyorum ama büyük şehirlerde böyle şeyleri yapabilirler" açıklamasının ardından İstanbul'da güvenlik önlemleri artırıldı.

İstanbul'da, Taksim Meydanı'na çıkan tüm yollarda yoğun güvenlik önlemleri alınması dikkat çekti. Dolmabahçe Sarayı'nın etrafında bulunan önemli noktalarda polisler nöbet tuttu. Güvenlik önlemleri nedeniyle çevik kuvvet, asayiş, trafik ve motorize ekipleri yol ve önemli noktalarda birlikte görev yaptı.

TURİSTLER ÖNLEMLERE ŞAŞIRDI

Alınan yoğun güvenlik önlemlerinin turistleri sevindirdiğini söyleyen bir turist rehberi ise, "Ankara'da yaşanan patlama sonrasında İstanbul'da güvenlik önlemleri artırılmış. Turistler, bunun sebebini soruyor bize. Bu şekilde önlemlerin alınması turistler için de çok iyi. Bu saldırıların turizmi etkileyeceğini sanmıyorum" diye konuştu.

Uzak Doğu ülkelerinden gelen turistler ise, Türkiye'nin güvenli bir yer olduğunu ve Türkiye'yi çok sevdiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious