Taksim'de 2009'a sessiz karşılama

Taksim'de 2009'a sessiz karşılama.19591
  • Giriş : 01.01.2009 / 09:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:04:07

Taksim Meydanı'nda geçen yılların aksine toplanan az sayıda vatandaş 2009 yılını sessizce karşıladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Her yılbaşında adeta dolup taşan Taksim Meydanı, 2009 yılına sönük girdi. Az sayıda vatandaş Taksim Meydanı'nda bir araya geldi. 2009 yılını karşılayan vatandaşlar, kendi aralarında eğlendi. Güvenlik güçlerinin, meydan ve civarında aldığı geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

TACİZCİLER ÖNLEMLERE RAĞMEN BOŞ DURMADI

Güvenlik güçleri, önceki yıllarda yaşanan taciz olaylarının yinelenmemesi için Taksim'i adeta abluka altına alırken, tacizciler yine boş durmadı. 2 kişi, bir bayana taciz girişiminde bulundukları iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı.

Güvenlik güçlerinin kuş uçurtmadığı Taksim Meydanı, yeni yıla dakikalar kala bir taciz olayına sahne oldu. Basın mensuplarının yeni yılla ilgili röportaj yaptığı bir bayanın etrafı, kısa sürede bir grup tarafından sarıldı. "Tacizden dolayı tedirginiz ama yine de buraya geliyoruz" diyen bayan, çevresini saran grup nedeniyle sıkıntılı anlar yaşadı. Bu sırada kalabalığın yanına gelen polis, tacizde bulundukları iddiasıyla 2 kişiyi gözaltına aldı. Kalabalık, polisin uyarısı üzerine dağıldı.

Taksim Meydanı'nın farklı noktalarında da benzer görüntüler yaşandı. Özellikle bayan turistlerin etrafı, kalabalık gruplar tarafından sarıldı. Geniş güvenlik önlemleri alan polis, grupları dağıttı. Polisin uyarıları sırasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

Öte yandan Taksim'de, yeni yılın ilk dakikalarında yağmur yağışı etkili oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*