Taksim'de 27 eylemci gözaltı

Taksim'de 27 eylemci gözaltı.14351
  • Giriş : 03.11.2008 / 00:50:00
  • Güncelleme : 02.11.2008 / 23:58:53

Taksim'de izinsiz oturma eylemi yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tarlabaşı Sakızağacı Caddesi'nde toplanan grup, Taksim yönüne gitmek istedi. Çevrede yoğun güvenlik önlemleri alan polis, dağılmaları yolunda uyardığı gruba, daha sonra göz yaşartıcı gazlarla müdahalede bulundu.

Grup, polisin müdahalesi üzerine ara sokaklara dağıldı. Bu sırada bazı kişiler gözaltına alındı.

Öte yandan, çevredeki bazı vatandaşların da atılan gazdan etkilendiği görüldü.

27 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Taksim'de izinsiz oturma eylemi yapmak isteyen gruba müdahale eden polisin gözaltına aldığı DTP İstanbul İl Başkanı Halil Aksoy'un da aralarında bulunduğu 27 kişi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Tarlabaşı Sakızağacı Caddesi'nde toplanan ve Taksim yönüne gitmek isteyen gruba polisin göz yaşartıcı gazla müdahalesinin ardından 27 kişi gözaltına alındı.

Bu kişiler, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne ait minibüslere bindirilerek, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine getirildi.

Beyoğlu'na polis, izinsiz gösteri yapan DTP'li gruba müdahale etti.
Taksim Meydanı'nda yürümek isteyen bir grup DTP'li, Beyoğlu DTP İl Başkanlığı önünde toplandı. Polis engeli ile karşılaşan göstericiler, oturma eylemi yaptı. Eylemin kanuna aykırı olduğunu ifade eden polisin ikazlarını dinlemeyen göstericiler, eylemlerine devam etti. Bu sırada çevik kuvvet ekipleri de göstericilere müdahale etti. Polisin gaz bombası kullandığı olaylar sırasında çok sayıda gösterici de gözaltına alındı. Bu sırada evlerinden çıkan bazı vatandaşların da polis ekiplerine destek verdiği
görüldü.

PAZAR TEZGAHLARI YAKILDI

Polis müdahalesinden kaçarak Dolapdere'ye kaçan göstericiler, pazar tezgahlarını yaktı. Polisin gaz bombası ile müdahale ettiği göstericiler halk pazarına kaçtı. Bu sırada polisin attığı gaz bombasından etkilenen vatandaşlara da yardım elini yine polis uzattı.

POLİSE TAŞLARLA SALDIRDILAR

Beyoğlu'nda polis müdahalesinde kaçan DTP'li grup, ara sokaklarda toplanarak Dolapdere'ye yürüdü. Cadde üzerinde pazar tezgahlarını yakan, araç ve dükkanlara zarar veren gruba polis gaz bombası atarak müdahale etti. Bu sırada gaz bombasından etkilenen bazı vatandaşlara da polis su vererek yardım elini uzattı. Göstericiler halk pazarına kaçınca polisin gaz bombası kullanmaktan çekindiği görüldü. Polis ve gazetecilere taşlarla saldıran DTP üyeleri, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*