Taksim'de '28 Şubat' protestosu vardı

Taksim'de '28 Şubat' protestosu vardı.14823
  • Giriş : 28.02.2009 / 17:06:00

Taksim'de, "Post-modern darbe" olarak nitelendirilen 28 Şubat süreci, Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği üyeleri tarafından 12. yılında protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özgür-Der üyesi yaklaşık yüz kişilik grup, 28 Şubat'ı protesto etmek için Taksim Meydanı'nda toplandı. "28 Şubat darbecileri yargılansın. Ergenekon bataklığı kurutulsun" yazılı pankart açan grup, "28 Şubat sürüyor duyuyor musun? 28 Şubat yargılandı mı? Hayır, Ergenekon çetesi dağıldı mı? Hayır, 28 Şubat Org enekon, Halk ve hak düşmanı cuntacılar gata kulli yapıyorlar." yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına basın açıklaması yapan Özgür-Der üyesi Güney Uzun, 28 Şubat sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri anlattı. "28 Şubat darbesinin üzerinden 12 yıl geçti" diyen Uzun, Özgür Der olarak darbelere, çetelere, cuntalara hayır demek ve lanetlemek için burada toplandıklarını söyledi. "Darbeciler yenilecek İslami direniş kazanacak, Darbeciler yargılansın gasp edilen haklar geri verilsin, Darbecilere karşı direniş adalet özgürlük" şeklinde sloganlar atan grup basın açıklamalarının ardından olaysız dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*