Taksim'de gösteri yapan DTP'lilerle polis çatıştı

Taksim'de gösteri yapan DTP'lilerle polis çatıştı.11331
  • Giriş : 02.03.2008 / 16:40:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:40:24

İstanbul Taksim'de izinsiz gösteri yapmak isteyen PKK yandaşı gruba çevik kuvvet müdahale ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

HABER AKTUEL- Çevik Kuvvet Ekipleri, PKK sempatizanı grupla çatışıyor...

TAKSİM SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

İstanbul Taksim'de izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale ediyor. Çevik kuvvet ekipleri olay yerinde.

Taksim'de gösteri yapmak isteyen PKK sempatizanı gruba çevik kuvvet biber gazıyla müdahale etti. Polisle çatışan terör örgütü yandaşları ara sokaklara kaçtı.


Taksim'de ortalık karıştıPKK lehine slogan atan DTP'lilere polis müdahale etti. Göstericiler Türk bayrağı olan arabaların camlarını kırdı

Beyoğlu'nda polis, terör örgütü PKK lehine slogan atan DTP'li gruba müdahale etti. Panzerlerin su sıktığı gruba biber gazı atan çevik kuvvet ekipleri çok sayıda göstericiyi gözaltına aldı. Olaylar sırasında kaçarak ara sokaklara dağılan grup üyelerinin polis otosunu taşlaması sonucu bir polis yaralandı. Göstericilerin Türk bayraklı arabalara da zarar verdiği görüldü.

DTP üyesi yaklaşık 300 kişilik grup Galatasaray postanesi önünde toplanarak sınır ötesi operasyonu protesto etti. Grup adına basın açıklaması yapan DTP Milletvekili Sırrı Sakık Operasyonun sonlanmasının sevindirici olduğunun ancak çözümün silahla olamayacağını ifade etti. Basın açıklaması ardından grup üyeleri dağılmayınca göstericilerden biri gözaltına alındı. Bu sırada milletvekili Sırrı Sakık araya girerek göstericinin gözaltına alınmasını engellemeye çalıştı. Sırrı Sakık polisi ikna edemeyince Galatasaray meydanından ayrılırken, grup üyeleri PKK lehine slogan atmaya başladı. Grubun kaçışmasıyla dağılan göstericilerden biri, ayakkabısının tekini ardından bıraktı.

Flash Animasyonu

Polisin uyarılarını dikkate almayan grup üyeleri İstiklal Caddesi'nde yürüyüşe geçince polis müdahalesiyle karşılaştı. Göstericilere panzerlerle su sıkan ve biber gazı atan çevik kuvvet ekipleri çok sayıda göstericiyi gözaltına aldı. Gösterciler arasında üzerinde BJK forması bulunan bir kişi de gözaltına alınarak polis otosuna bindirildi.

PKK renklerinde bayraklar ve başörtüler taşıyan grup üyeleri ara sokaklara dağılırken, bir polis otosunu taşlayarak polis memurunun yaralanmasına sebep oldu. Bazı grup üyelerinin Türk bayraklı araçlara zarar verdikleri ve Türk bayrağına zarar vermeye çalıştıkları görüldü. Galasaray meydanında hareketli anlar yaşanırken, atılan gazlardan çevredeki vatandaşlar da nasibini aldı. Bölgedeki bazı esnaflar da çıkan olaylar nedeniyle dükkanlarının kepenklerini indirdi.

HABERAKTUEL - HABERTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious