Taksim'de heyecanlı dakikalar

Taksim'de heyecanlı dakikalar.15555
  • Giriş : 01.02.2008 / 18:18:00

Taksim Meydanı'nda polisi bomba alarmına geçiren kutudan bilgisayar malzemesi çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Taksim Meydanı Atatürk Anıtı ile çevik kuvvet noktası arasına bırakılan kutu bomba paniğine neden oldu. Meydanın boşaltılmasının ardından olay yerine gelen bomba imha ekiplerinin müdahale etteği kutunun içerisinden patlayıcı madde çıkmaması herkese rahat bir nefes aldırdı.

Edinilen bilgiye göre Atatürk Anıtını çevreleyen parmaklıkların dibine bırakılan ve üstünden kablolar sarkan kutu, bomba ihtimaline karşılık polisi alarma geçirdi. Meydanı tamamen emniyet şeridi ile çevreleyerek yaya trafiğine kapatan emniyet güçleri, olay yerine bomba imha ekiplerini çağırdı. Bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha ekipleri, güvenlik şeridinin daha da arttırılmasını isteyerek çalışmalarına başladı. Özel elbiselerini giyen uzman polis, herzamankinin aksine kutuya fünye koymak yerine demirden robot şeklindeki düzeneği hazırladı. Kutunun olduğu yere sinyal kesici cihazla yaklaşan uzman ekip, daha sonra kutunun yanına düzeneği yerleştirdi.

Uzman ekibin ayrılmasının ardından kutu uzaktan patlatıldı. Patlamanın etkisiyle kutunun içindeki parçalar etrafa savruldu. Yapılan incelemede kutunun bilgisayar parçası olduğu anlaşıldı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious