Taksim'de Obama protestosu!

Taksim'de Obama protestosu!.9547
  • Giriş : 06.04.2009 / 15:27:00
  • Güncelleme : 06.04.2009 / 15:44:57

Türkiye Komünist partisi (TKP) üyesi bir grup, ABD başkanı Obama'nın Türkiye'ye gelişini protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TKP üyesi yaklaşık 300 kişilik grup, ABD Başkanı Obama'nın Türkiye'ye gelişini protesto etmek için İstiklal Caddesi üzerinde bulunan TKP İl binası önünde toplandı. İl binasına "Obama Tayyip'i de al git" yazılı devasa bir pankart açan grup, Taksim'e doğru yürüyüşe geçti. "Yankee Go Home" yazılı dövizler taşıyan grup, "Obama defol bu memleket bizim, Katil Obama Tayyip'i de al git, üslere el konsun ABD defolsun, Kahrolsun ABD emperyalizmi" şeklinde sloganlar attı.


Taksim Meydanı'nda bir basın açıklaması yapan TKP Genel Başkanı Erkan Baş, Obama'nın gelişinin başta hükümet olmak üzere tüm sermaye güçleri tarafından bir bayram ve kurtuluş müjdesi olarak gösterilmeye çalışıldığını öne sürdü.


ABD'nin dünyanın en büyük emperyalist güçlerinden biri olduğuna dikkat çeken Baş, şöyle konuştu:
"ABD kendisini dünyanın efendisi olarak gördüğü için herhangi bir hukuk, yasa tanımadan dünyanın her tarafına müdahale etme hakkı görmektedir. ABD yeni planlarını uygulamak üzere yeni bir yönetim belirlemiştir. Bu yeni yönetimin vitrinine yerleştirilen Obama'nın aynı misyonların uygulayıcısı olacağının altını çiziyoruz. Obama'nın Türkiye ziyareti bunun bir örneğidir." TKP olarak halkı uyardıklarını kaydeden Baş, "Ülkemize ne zaman bir ABD başkanı geldiyse başımız derde girmiştir, dertlerimiz büyümüştür."


Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı protesto gösterisi basın açıklamasının ardından olaysız sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*