Taksim'de Ramazan kutlamaları başladı

  • Giriş : 15.09.2007 / 00:22:00

Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Gezi Parkı'nda düzenlenen Ramazan Şenlikleri, İstiklal Caddesi'nde yapılan 150. yıl korteji ile başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meddah gösterisi ve bando konseri ile devam eden Şenlikler, Ramazan ayı boyunca Cuma ve Cumartesi günleri İstanbullulara açık olacak.

Beyoğlu Belediyesi Ramazan Şenlikleri ve 150. yıl kutlamalarını birlikte karşıladı. Belediye tarafından bir ay boyunca düzenlenecek olan Ramazan Şenlikleri, Belediye'nin 150. Kuruluş Korteji'nin İstiklal Caddesi boyunca yaptığı yürüyüşle başladı. İstiklal Caddesi'nde renkli ve neşeli bir festival atmosferi oluşturan yürüyüşe, Büyükşehir Belediyesi Bandosu, Curcunabazlar isimli maskeli grup ve Semaver Kumpanya Ritm isimli müzik grubuna mensup sayıları 100'e ulaşan geniş bir sanatçı topluluğu katıldı. Sanatçıların oluşturduğu yaklaşık 50 metrelik kortej, İstiklal caddesi boyunca bando gösterisi eşliğinde yürüdü.

Kortejin Gezi Parkı önünde noktalanan yürüyüşünden sonra Ramazan Şenlikleri başladı. Büyükşehir Beldiye Bandosu'nun konseri ile açılan gece, Rasim Öztekin'in meddah gösterisi, Işıl Kasapoğlu ve Carina Cheres'in "Bir varmış, Hiç Yokmuş" isimli kukla gösterisi ile devam etti. Çok sayıda vatandaşın katıldığı Şenlikleri, turistler de kamera ve fotoğraf makinaları ile kaydetti.

Beyoğlu Belediyesi'nin Ramazan ayı boyunca Cuma ve Cumartesi günü düzenleyeceği Ramazan eğlencelerinde Erol Günaydın ve Rasim Öztekin meddah ikilisi, Ahır Kapı Roman Orkestrası, Ahmet Özhan'dan Tasavvuf Müziği Konseri, Muammer Ketencioğlu'nda Ege Türküleri Konseri, Hüsnü Şenlendirici'den Enstrumantel Türk Müziği Konserleri gibi etkinlikler yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious