Taksim'de şüpheli çanta alarmı

  • Giriş : 13.09.2007 / 19:12:00

Taksim Meydanı Kazancı Anıtı önüne bırakılan sırt çantası, korku dolu anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çantada bomba olma ihtimaline karşılık alarma geçen polis, şüpheli paketi fünye ile patlattı. Patlatılan çantadan bir bayana ait kişisel malzemeler ile bir fotoğraf makinasının çıkması herkese rahat nefes aldırdı.

Taksim The Marmara Oteli önünde bulunan Kazancı Anıtı önüne bırakılan sırt çantası, bomba paniğine neden oldu. Akşam saatlerinde yaşanan olayda, otel önündeki anıta bırakılan sırt çantası polisi alarma geçirdi. Çanta etrafını güvenlik şeridi ile kapatan polis, hemen bomba imha ekiplerine haber verdi. Bu sırada polis, vatandaşları çevreden uzaklaştırdı.

Bir süre sonra olay yerine gelen uzman ekipler, güvenlik şeridinin biraz daha geriye çekilmesini istedi. Özel elbiselerini giyen bir uzman polis, önce çantanın bulunduğu alana cep telefonları frekanslarını kesen cihazı yerleştirdi. Fünyenin yerleştirilmesinin ardından çanta büyük bir gürültü ile patlatıldı. Bu sırada kamera görüntülerine giren sivil bir polisin, patlama sırasında irkilmesi, ilginç bir görüntü oluşturdu.

Çantada yapılan incelemede herhangi bir patlayıcı izine rastlanmazken, içinden bir bayana ait olduğu öğrenilen kişisel malzemeler ile bir fotoğraf makinesi çıktı. Polisin çalışmalarını ilgiyle izleyen vatandaşlar ve çevre esnafı, çantanın boş çıkması üzerine rahat bir nefes aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious