Taksim'de şüpheli paket paniği

  • Giriş : 16.08.2007 / 23:32:00

Beyoğlu'nda bir marketin kapısının önüne bırakılan şüpheli paket paniğe yol açtı. Paket uzman ekip tarafından kontrol edilirken, içinden oyuncak ayı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler Sıraselviler Caddesi No: 113'te bulunan bir marketin önüne bir poşet bıraktı. Torbadan şüphelenen vatandaşlar, durumu polise haber verdi.

Olay yerine gelen Emniyet güçleri, paketin bulunduğu alana şerit çekerek, olay yerine yayaların ve araçların girişini engelledi. Ardından Bomba İmha Uzmanı olay yerine çağırıldı. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen ekip, özel kıyafetini giyerek, paketi inceledi. Yapılan incelemenin ardından poşette oyuncak olduğu anlaşıldı.

Bu arada, çembere alınan bölgeye girmeye çalışan vatandaşlar polis tarafından uyarıldı. Tam bu sırada telefonla konuşan ve polisin uyarısının farkına varamayan bir kişi, şüpheli paketin yanından geçerken polis tarafından uyarıldı. Şüpheli poşeti gören vatandaş birden korktu. Şahıs polisin uyarısıyla olay yerinden uzaklaştı.

Daha sonra yol yaya ve araç trafiğine açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious