Taksim'in ünlü oteli internette satılık

Taksim'in ünlü oteli internette satılık.29157
  • Giriş : 22.12.2008 / 20:13:00

Sanal ortamda 500'den fazla otel satılığa çıktı. Bunlar arasında çok ünlü bir otel de var. İşte o otel ve fiyatı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Küresel ekonomik krizle birlikte gayrimenkule yönelik satış haberleri artıyor. Ancak satış için klasik yöntemlerin dışına çıkılması ise şaşırtıyor. Sahibinden.com adlı internet sitesinde satılık otel ilanı sayısı 500'e ulaşmış durumda. Bu ani yükselişin sebebi bilinmiyor. Ancak alıcısına 750 milyon eurodan 200 bin euroya kadar her türlü seçenek sunuluyor.
İlanların bazıları açık isim ve adres verirken, bazıları kendini saklamayı tercih ediyor.

İşte size bir örnek: "İstanbul Taksim'de satılık 5 yıldızlı otel. 10 kat ve üzeri 350 odalı, satış fiyatı 350 milyon euro."

Otelin kime ait olduğuna ve ismine dair hiç bir bilgi yok. Merak edenler için telefon numaraları yer alıyor ama telefonda otele ait bilgi verilmiyor. Ancak otelin, ünlü otellerden olan Ceylan Intercontinental olduğunu doğrulatıldı. Otelin yaklaşık 3 aydır satışta beklediği bilgisini veren otel yetkilileri uygun alıcı çıkması durumunda satılacağını belirtiyor.

SAHİBİ KAZAKLAR

Öte yandan şirket geçtiğimiz yıllarda TMSF'ye borçları bulunan Ceylan Otel'in sahibi Mahmut Ceylan tarafından Kazak yatırımcılara satılmıştı.

500 OTEL SATILIK

Öte yandan, satılık otel sayısında yaşanan patlama dikkat çekiyor. İnternet sitelerinde Türkiye'nin dört bir yanından verilen 500'e yakın satılık otel ilanı bulunuyor. 500 ilandan tam 27'si 5 yıldızlı otel. Bu otellerin 6'sı İstanbul'dan geri kalanı ise Antalya'dan.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*