Taksim'de silahlar konuştu

  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Taksim'de, çalıntı mal paylaşımında silahlar konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Silahların kullanıldığı kavgada şahıslardan biri tartıştığı arkadaşlarından birini tek kurşunla vurarak öldürdü. Cinayet zanlısı ile diğer iki kişi yakalanarak gözaltına alındı.
Olay, saat 01.40 sıralarında Taksim Gezi Parkı önünde bulunan otobüs duraklarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İsa Kuru'ya ait 34 AJ 780 plakalı otomobilde Özkan Y., Kadir B. ve Rıdvan A. isimli şahıslar arasında, iddiaya göre çaldıkları malların paylaşımı konusunda tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi ile Rıdvan A., silahını çekti. İsa Kuru, Özkan Y. ve Kadir B., silahı görünce otobilden inerek kaçmaya başladı. Rıdvan A., kaçan arkadaşlarının üzerine ateş ederken İsa Kuru da arkadaşına silahla karşılık verdi. Rıdvan A. tarafından sırtından tek kurşunla vurulan İsa Kuru, olay yerinde hayatını kaybetti. Cinayet zanlısı Rıdvan A., silahı ile kaçmaya çalışırken, Özkan Y. ve Kadir B. ise vurulmamak için kaçtıkları Taksim Gezi Parkı'nda, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahıslar ifadeleri alınmak üzere Beyoğlu Araştırma Amirliği'ne götürüldü. İsa Kuru'nun cesedi ise, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Taksim İlkyardım Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Özkan Y. ve Kadir B., basın mensuplarının soruları üzerine Kuru'yu kendilerinin vurmadıklarını söyledi.

Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious