Taksitle ölmeyelim, taksitle ödeyelim

Taksitle ölmeyelim, taksitle ödeyelim.11620
  • Giriş : 02.01.2009 / 13:20:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:04:47

'Taksitle ölmeyelim taksitle ödeyelim' kampanyasında imza sayısı 9 bini aşmış durumda. Kredi borçları can yakıyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tüketiciler Birliği tarafından kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması amacıyla başlatılan 'Taksitle Ölmeyelim, Taksitle Ödeyelim' kampanyasında kısa süre içinde 9 bin imzaya ulaşıldığı bildirildi.

Tüketiciler Birliği tarafından kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması amacıyla 21 Aralıkta başlatılan ''Taksitle Ölmeyelim, Taksitle Ödeyelim'' kampanyasında kısa süre içinde 9 bin imzaya ulaşıldığı bildirildi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 15 milyon kişide 43 milyon kredi kartı bulunduğunu anımsattı.

2008 Kasım ayı itibariyle tüketicinin kredi borcu stokunun 122 milyar TL'ye ulaştığını bunun yaklaşık 36 milyar TL'sinin ise kredi kartı borcu olduğunu belirten Kaya, kredi kartı kullanımı nedeniyle kötüye gidiş sürecinin olduğu yönünde açıklamalar yapmalarına karşın tüketicilerin harcamalarında herhangi bir kısıtlamaya gitmediklerini bildirdi.

Kaya, uyarılarına karşın kart kullanımında dikkatli olmayan tüketicilerden 1 milyonuna borçlarını ödeyememeleri nedeniyle takip başlatıldığını belirterek, temerrüte düşen tüketici sayısının ise hızla arttığını ifade etti.

Kredi kartı borçlarının tarafından yeniden yapılandırılarak, mağdurlara yıllık yüzde 18 faiz oranıyla 24 ay taksit olanağı sağlanmasını istediklerini anlatan Kaya, şunları kaydetti:

-HEDEF 500 BİN İMZA-

''Bu talebimizin yerine getirilmesi amacıyla 21 Aralıkta İstanbul'da 'Taksitle Ölmeyelim Taksitle Ödeyelim' adında kampanya başlattık. Bu kampanyayı Türkiye genelindeki 14 şubemizde de sürdürüyoruz. Bugüne kadar 4 bin 500'ü internet yoluyla olmak üzere toplam 9 bin imza topladık. Bu kadar süre içerisinde topladığımız bu kadar imza ciddi bir rakam. Kampanyaya destek vermek isteyenler http://kredikarti.tuketiciler.org adlı internet sitesinden elektronik imza atabilirler.''

Kaya, yaklaşık 2 ay sürecek olan kampanyada 500 bin imza toplamayı hedeflediklerini kaydetti. Kaya, toplayacakları imzaları daha sonra ilgili yerlere ileteceklerini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*