"Taktiğimiz başarılı oldu"

  • Giriş : 20.04.2008 / 22:19:00

Galatasaray Teknik Direktörü Cevat Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında tek forvetle oluşturdukları oyun taktiklerinin başarılı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Güler, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, istekli, arzulu ve galibiyeti kovalayan bir takım olarak sahada bulunduklarını belirterek, ''Zaman zaman kopukluk olmasına rağmen sahada ne istediğini bilen bir takımımız vardı. Derbiye puan puana girdik, bu bizim için güzeldi. Galibiyetin sevincini yaşıyoruz'' dedi.

''Tek forvetle oynamak kimin fikriydi?'' sorusunu yanıtlayan Cevat Güler, ''Tek forvetle oynamayı uygun gördük, rakibimiz ayağa iyi top oynayan, iyi pas yapan bir ekipti, orta sahayı kalabalık tutmak için böyle oynadık. Oyun taktiğimiz başarılı oldu'' diye konuştu.

Güler, açıklamaları sırasında Ümit Karan'ın devre arasında ufak bir sakatlığının bulunduğunu kaydetti ve ''Doktorlarımız sakatlığı artınca 'Oyundan alınırsa iyi olur dediler' aldık. Arka adalesinde gerilme vardı'' ifadesini kullandı.

Cevat Güler, Fenerbahçe maçına kadar ekipteki kimsenin bu mücadeleyle ilgili konuşmayacağını sözlerine ekledi.

Galatasaray, gelecek hafta Fenerbahçe ile sahasında oynayacağı derbi maçın hazırlıklarına yarın basına kapalı olarak yapacağı idmanla başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı da Galatasaray karşısında iyi oynamadıklarını söyledi. Özellikle maçın 3. dakikasında yedikleri golün kendilerine kötü oyuna doğru ittiğini belirten Avcı, ''Ondan dolayı pozitif oynayamadık, fazla üretken değildik, özellikle ilk yarıda rakip ceza alanına giremedik'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious