Takva 3 kategoride aday

  • Giriş : 03.10.2007 / 15:37:00

Özer Kızıltan'ın yönetmenliğini yaptığı "Takva", bu yıl ilk kez düzenlenecek 2007 Asya Pasifik Sinema Ödülleri için 3 dalda aday gösterildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2007 Asya Pasifik Sinema Ödülleri, CNN International, UNESCO ve Uluslararası Film Yapımcıları Dernekleri Federasyonu (FIAPF) iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenecek.

Dünyada bir yılda çekilen tüm filmlerin yaklaşık yarısını oluşturan bir bölgede düzenlenmesi dolayısıyla en prestijli sinema etkinliği olmaya aday Asya Pasifik Sinema Ödülleri, bölgedeki 70'den fazla ülkenin sinemasını onurlandırmayı hedefliyor.

2007 Asya Pasifik Sinema Ödülleri ön jürisinin başkanlığını Uluslararası Chungmuro Film Festivali Direktörü ve Güney Kore Ulusal Sanat Akademisi Sinema-Televizyon Bölümü'nde öğretim üyesi Prof. Kim Hong-Joon üstlendi.

2007 Asya Pasifik Sinema Ödülleri, Avustralya'da 13 Kasımda yapılacak ödül töreniyle sona erecek.

Ön jüri tarafından seçilen adaylar, başkanlığını ünlü Hintli aktris ve yardımsever Shabana Azmi'nin yapacağı uluslararası bir jüri tarafından 9 farklı kategoride ödüllendirilecek.

Singapur'da açıklanan ve 19 ülkeden 34 eserin yer aldığı aday filmler arasında Ömer Kızıltan'ın yönetmenliğini üstlendiği "Takva", 3 kategoride aday gösterildi. "Takva", "En İyi Film", Önder Çakar "En İyi Senaryo" ve Erkan Can da "En İyi Erkek Oyuncu" dallarında aday oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious