Talabani, Cumhurbaşkanı Gül'ü davet etti

Talabani, Cumhurbaşkanı Gül'ü davet etti.11015
  • Giriş : 14.06.2008 / 20:51:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilen Irak Başbakan Yardımcısı Behram Salih, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin mesajını Gül'e iletti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye ile Irak arasında daha önce mutabakat sağlanan enerji, güvenlik ve ekonomi alanındaki işbirliğini teyid eden Talabani, Gül'ü Bağdat'a davetini yineledi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İstanbul'da Irak Başbakan Yardımcısı Behram Salih'i kabul ettiği belirtildi.

Açıklamada; "Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Feridun Sinirlioğlu ve Başbakan Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu'nun da hazır bulunduğu kabulde; Irak Başbakan Yardımcısı Behram Salih, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin bir mesajını iletmiştir. Irak Cumhurbaşkanı Talabani mesajında; Türkiye ile Irak arasında daha önce mutabakat sağlanan enerji, güvenlik ve ekonomi alanındaki işbirliğini teyid etmiş ve bu işbirliğinin artarak devam edeceğini vurgulamıştır. Talabani ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımıza Bağdat'a talebini yinelemiştir." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious