Talabani'den Abdullah Gül'e işbirliği mesajı

Talabani'den Abdullah Gül'e işbirliği mesajı.16291
  • Giriş : 15.06.2008 / 23:32:00

Irak Başbakan Yardımcısı Behram Salih, Cumhurbaşkanı Gül'e, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin iki ülke arasındaki enerji, güvenlik ve ekonomideki işbirliğinin artırılacağı yönündeki mesajını iletti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Salih'i kabul etti.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İstanbul'da Irak Başbakan Yardımcısı Behram Salih'i kabul ettiği bildirildi. Açıklamada, kabul sırasında Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ile Başbakan Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu'nun da hazır bulunduğu belirtildi.

Açıklamada Irak Başbakan Yardımcısı Salih'in Irak Cumhurbaşkanı Talabani'nin mesajını Cumhurbaşkanı Gül'e ilettiği kaydedilerek, "Irak Cumhurbaşkanı Talabani mesajında, Türkiye ile Irak arasında daha önce üzerinde mutabakat sağlanan enerji, güvenlik ve ekonomi alanlarındaki işbirliğini teyit etmiş ve bu işbirliğinin artarak devam edeceğini vurgulamıştır" denildi. Görüşmede, Talabani'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Bağdat'a davetini yinelediği de bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious