Talabani'nin internet sitesi kapandı

Talabani'nin internet sitesi kapandı .8263
  • Giriş : 03.09.2007 / 08:34:00

KYB'nin resmi internet sitesi Pukmedia'nın Türkçe yayını durduruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sitede, Türk ordusunun Kuzey Irak'ta napalm bombası kullandığı iddia edilmişti

PKK'ya yönelik operasyonda kimyasal silah kullanıldığı, Kuzey Irak'a napalm bombası atıldığını ileri sürerek tepki çeken KYB'nin resmi internet sitesinin Türkçe bölümü kapatıldı. Sitenin yayınının belirsiz bir süreye kadar durdurulduğu bildirildi.

'Teknik neden' denildi
Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu KYB'nin resmi internet sitesi Pukmedia, "belirsiz bir süreye" kadar kapandı. Siteden yapılan açıklamada, yayının durdurulmasıyla ilgili olarak, "PUKmedia Türkçe servisi bölümü, bazı teknik nedenlerden dolayı yayınını belirsiz bir süreye kadar durduruyor. Okurlarımızdan özür diliyoruz" denildi. Bir yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Pukmedia Türkçe servisinde, Irak ve Kuzey Irak'taki gelişmelerle ilgili haberlere yer veriyordu.
Türkiye'deki gelişmeleri de zaman zaman sitesine taşıyan Pukmedia'nın iddialarının birçok TV ve gazetede gündeme gelmesi Genelkurmay ve hükümetin tepkisine yol açmıştı. Son olarak Şırnak'ın Uludere ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonda, askerin kimyasal silah kullandığı ve Kuzey Irak'a napalm bombası atıldığı iddiasına sert tepki gösteren Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, "Ben Talabani'nin internet sitesini ciddiye alır mıyım? Bunların hepsi palavra. Onlar terörist. Ben bir asker olarak teröristleri muhatap almam" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious