Talat, AKPM Başkanı ile görüştü

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Rene van der Linden ile görüşmesi sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu arada, Lefkoşa'daki Ledra Caddesi'nin karşılıklı geçişlere açılmasını isteyen Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile Ledra Caddesi'ni Açma Komitesi tarafından, Linden'e, ortak bir metnin yer aldığı mektup verildi.

Ledra Caddesi'ni Açma Komitesi Başkanı Valentina Shokleus ile Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga'nın imzasını taşıyan ortak metinde, Linden'in ziyaretinin, iki toplum arasında ilişkilerin yeniden tesis edilmesinde önemli olduğu ifade edildi.

Ortak metinde, "Bugün, adanın herhangi bir yerinde barikatları tutmaya devam etmenin, yalnızca bir anakronizm değil, aynı zamanda bölünme, nefret ve iki toplumda geçmişteki çatışmaları hatırlatan sembol olduğu" savunuldu.
"Bizler, barışın önündeki bu engellerin kalkmasını ve iki toplum arasındaki anlayış ve karşılıklı güven için aracı olunmasını istiyoruz" denilen metinde, "Ledra Caddesi'ndeki barikatın, muhtemelen Kıbrıs'taki bölünme noktaları içinde en semboliği olduğu" kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious