Talat: Halkı plana hazırlamalıyız

Talat: Halkı plana hazırlamalıyız.12543
  • Giriş : 26.04.2008 / 14:41:00

KKTC Cumhurbaşkanı Talat, ''iki halkın da kabul edebileceği bir plan hazırlamakla yükümlü olduklarını'' belirterek, ''Süreç içinde de halkı plana aşina etmek veya çözüme yöneltmek, çözümü kabul eder hale getirmek artık hepimizin boynunun borcudur'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Talat, Kıbrıs sorununu çözmek için samimiyetle ve iyi niyetle çalışacaklarını ifade ederek, ''Yurdumuzu, bir an önce sorununu çözmüş dünya ile bütünleşmiş birleşik bir Avrupa Birliği (AB) üyesi yapmak için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Talat, Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odası'nın 48. Olağan Kurulunda yaptığını konuşmada, Rum seçimlerinden sonra yeni Rum lider Dimitris Hristofyas'ın farklı bir tutum ortaya koyarak, görüşmeyi kabul ettiğini ve bir araya geldiklerini analatarak, 21 Mart'taki görüşmelerinde önemli bir gelişme kaydettiklerini ve 1.5 yılda yapılamayanı çok kısa sürede tamamladıklarını kaydetti.

Şaşırtıcı bir şekilde ve kendilerini de mutlu eden bir gelişme yaşandığını; Teknik Komitelerin ve Çalışma Gruplarının ortak gündemlerinin saptanarak görüşülmeye başlandığını anlatan Talat, ''O yüzden umutlu olmak için pek çok neden var diye düşünüyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious