Talat Hükümetin istifasını kabul etti

  • Giriş : 11.09.2006 / 00:00:00

KKTC Cumhurbaşkanı Talat 20. Hükümetin istifasını kabul etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Başbakan Ferdi Sabit Soyer tarafından bugün sunulan istifa mektubunu kabul etti. Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP/BG) - Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti'nin istifasını kabul ettiğini açıklayan Talat, ''Bu istifayı kabul etmeme gibi bir şansım yok. Olsaydı düşünürdüm. Hükümet pek çok başarıya imza attı. Bunu bir bayrak yarışı olarak değerlendirmek gerekir.'' dedi.

KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer 26 Nisan 2005'te kurulan CTP/BG - DP Koalisyon Hükümeti'nin istifasını sunmak üzere bugün saat 12.35'te Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geldi. Soyer'in, Saray'a gelmeden hemen önce Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş ile de görüştüğü öğrenildi.

KKTC'nin 20. Hükümeti olan CTP/BG- DP Koalisyonu, bir süredir siyasi kulisleri hareketlendiren krizlerle uğraşıyordu. Ulusal Birlik Partisi'nden 3, Demokrat Parti'den 1 milletvekilinin istifa etmesiyle bu krizde tırmanış yaşattı. CTP-BG Meclisi cuma günü, hükümetin istifası ve yeni hükümetin oluşumu konusunda genel başkan ve merkez yönetim kuruluna tam yetki vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious