Talat ile Hristofyas Strasbourg'da

Talat ile Hristofyas Strasbourg'da.21153
  • Giriş : 30.09.2008 / 23:15:00

K.K.T.C Cumhurbaşkanı Talat ile Kıbrıs Rum yönetimi lideri Hristofyas, sürpriz bir biçimde biraraya geldiler

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet BeşikAvrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde (AKPM) konuşma yapmak üzere Fransa'nın Strasbourg kentinde bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, sürpriz bir biçimde biraraya geldiler.

Türk Ajansı-Kıbrıs'ın (TAK) haberine göre, programlarında olmamasına karşın Avrupa Konseyi binasında buluşan Mehmet Ali Talat ile Dimitris Hristofyas, birbirleriyle şakalaşıp basına görüntü verdiler.

Bugün öğle saatlerinde Strasbourg'a ulaşan Talat, İsveç'in dışişlerinden sorumlu devlet bakanı Frank Belfrage ile görüşmek üzere Avrupa Konseyi binasına gitti. Talat, Belfrage ile randevusunu beklerken, odaya Hristofyas girdi.

Buluşmalarında iki lider, espirilerle dolu sohbet ettiler. Talat, sohbeti sırasında, Strasbourg'a, izolasyondan dolayı İstanbul üzerinden ulaştığını belirtirken, Hristofyas da, AKPM'de yaptığı konuşmada, ''Talat'ı sevdiğini ve yoldaş olduklarını'' söylediğini anlattı. Hristofyas, ''Kıbrıs'ın, bölünmüş bir ada değil birleşik bir biçimde dünyanın cenneti olması gerektiğini'' dile getirdiğinden sözetti.

Talat ile Hristofyas'ın görüşmesinde, Kıbrıslı Türk ve Rum milletvekilleri de yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*