Talat Pakistan Televizyonu'nda

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Pakistan Devlet Televizyonu'nun konuğu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan Devlet Televizyonu'nda Prof. İstahaq Ahmed'e verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Talat, Kıbrıslı Türkler üzerindeki izolasyonların sadece adaletsiz değil, aynı zamanda adanın bölünmüşlüğünü pekiştiren bir unsur olduğunu söyledi. Programda, asıl amacı Avrupa'daki ülkeleri birleştirmek olan Avrupa Birliği'nin bölünmüş bir ülkeyi üyeliğe kabul etmesinin kendi içinde bir çelişki olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Talat, AB'nin Rum tarafını üyeliğe kabul etmesinin kendi ilkelerine ters düşmesi anlamına geldiğini söyledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Talat, politikalarında esaslı değişiklikler yaparak, siyasi yapılarını tamamen değiştirerek adanın birleşmesi için çaba harcayan ve oy veren Kıbrıslı Türkler üzerindeki izolasyonun devam etmesinin hiçbir anlamı olmadığını da sözlerine ekledi. Talat, izolasyonların sadece adaletsiz değil, aynı zamanda adanın bölünmüşlüğünü pekiştiren bir unsur olduğunun altını çizdi. AB'nin Kıbrıslı Türklere verdiği sözleri yerine getirmemesinin büyük hayal kırıklığına neden olduğunu söyleyen Talat, Avrupa Birliği üyesi olmuş Rum tarafının artık Kıbrıs'ı birleştirmek için fazla bir nedeni olmadığını da belirtti.

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Prof. İstahaq Ahmed ile yaptığı röportajın sonunda, tüm Pakistan halkına, gösterdikleri yakınlık ve verdikleri destekten dolayı teşekkür etti ve iki ülke arasındaki işbirliğinin artırılması temennisinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious