Taliban 12 yaşında çocuğa kafa kestirdi

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Afganistan'da 2001'de Amerikan müdahalesiyle iktidarı yitiren Taliban'ın, ihanetle suçlanan Pakistanlı bir savaşçıya cellat olarak bir çocuğu seçtiği öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan'ın Afganistan'a sınır bölgesinde dağıtılan video kaydında, yaptığı muhbirlikle bir Taliban komutanının bir hava saldırısında ölümüne yol açmakla suçlanan Belucistan'ın Kili Fakiran köyünden Gulam Nabi'nin 12 yaşında maskeli bir çocuk tarafından nasıl öldürüldüğü gösteriliyor:
Elindeki bıçakla gözleri bağlı Nabi'ye yaklaşan çocuk, yüksek sesle 'Amerikan ajanı' diye seslendiği kurbanın boğazını kesiyor ve sonra saçlarından tutup başını havaya kaldırarak 'Allah-u Ekber' diyor. İnfazın sonunda Taliban lideri Molla Ömer ve Kaide lideri Usame bin Ladin'i kutsayan marşlar çalınıyor. Görüntüler El Arabiye televizyonunda da yayımlanırken, Taliban sözcüsü Kari Yusuf Ahmedi ne Nabi ne de videodan haberleri olduğunu savundu. Ahmedi, rehin aldıkları iki Fransız yardım çalışanını Fransız askerleri çekilmez ve hapisteki savaşçıları bırakılmazsa öldürme tehdidi savurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious