Taliban'ın rehin aldığı mühendis kafası kesik olarak bulundu

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Afganistan'da geçen Cuma günü Taliban tarafından kaçırılan Hindistanlı Mühendis Kasula Suryanarayana'nın cesedi kafası kesilmiş olarak bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Haydarabat asıllı Mühendis Kasula Suryanarayana cuma günü Kandigar'da Taliban militanları tarafından kaçırılmıştı. Taliban Sözcüsü Kari Yusuf Ahmedi yaptığı açıklamada, militanların mühendisi kaçmaya yeltenince silahla vurduklarını bildirdi. Zabul Bölgesi Polis Şefi Muhammed Mir Suryanarayana'yı kaçırıldığı yerden 10 kilometre uzaklıkta başı kesik olarak bulduklarını belirtti.

Kandigar-Kabul anayolu üzerinde rehin alınan Hintli Mühendis Suryanarayana Bahreynli bir telekomünikasyon şirketi için çalışıyordu. Rehineyi kaçırdıktan sonra AP haber ajansını arayan militanlar, Suryanarayana'nın ABD adına casusluk yaptığını ve pazar günü saat 19.00'a kadar Afganistan'daki tüm Hintlilerin ülkelerine gitmemesi durumunda, onu katledecekleri açıklamasını yapmışlardı.

Konuyla ilgili Kabil'deki Hindistan Büyükelçiliği, Afgan hükümetinden yardım istemişti. Hindistan özel tim ve yetkililerden oluşan bir grubu Afganistan'a göndermişti.

Afganistan'da birçoğu yabancı şirkette olmak üzere bin 300 civarında Hindistan vatandaşı bulunuyor. Hindistan Hükümeti ve Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'daki vatandaşlarının güvenliği için gerekli önlemleri almaya başladıklarını bildirdi. Suryanarayana'nın öldürülmesini terör olarak niteleyen Başbakan Manmohan Singh, mühendisin ailesine yardımda bulunacaklarını bildirerek baş sağlığı diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious