'Talihli' kazazede kazayı ucuz atlattı

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Yanıbaşındaki üst geçite rağmen otoyoldan geçmeye çalışan genç, az daha canından oluyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Samsun yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında, Tamer Pehlivan isimli genç yoldan geçen aracın çarpması sonucu yaralandı. Kaza gece 02:00'de Samsun yolu Aydınlık kavşağı'nda meydana geldi. Hemen yanıbaşındaki üst geçiti kullanmayıp otoyolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan Tamer Pehlivan isimli genç, Opel Vectra marka aracın çarpması sonucu yaralandı. Pehlivan, çarpma sonucu karşı şeride fırlarken karşı şeritte hızla ilerleyen Mustafa Sözeri idaresindeki 26 ST 283 plakalı tanker, uzun süre fren yaptıktan sonra Pehlivan'ın tam önünde durabildi. Kazaya karışan ve plakası alınamayan Opel marka araç, olay yerinden kaçtı.
Kazanın hemen akabinde, kendi özel aracıyla evine giderken kaza yerinden geçmekte olan ilk yardım görevlisi Sibel Baba, görevde olmamasına rağmen kazayı görünce durdu. Yaralının yanına gelen Baba, ilk müdahaleyi yaparak kazazedenin şuurunun açık kalmasını sağladı. "Üşüdüm" diyerek sürekli inleyen yaralı için Sibel Baba battaniye bulunması gerektiğini ifade ederken yoldan geçen ve kazayı gören askeri araçtan inen askerler, araçlarında bulunan battaniyeyi yaralıya yetiştirdi. Daha sonra olay yerine gelen ambulansla yaralı Pehlivan hastaneye kaldırıldı. Polis, tanker şöfürü Mustafa Sözeri hakkında tutanak tutarken, Pehlivan'a çarpıp kaçan Opel Vectra marka aracı aramaya başladı.
Yaralıya müdahele eden Sibel Baba, ilkyardım görevlisi olduğunu, yaralının durumuna baktığını, kalbinde bir problem olmadığı için şuurunu açık tutmaya çalıştığını söyledi.
Kazada yaralanan Tamer Pehlivan'ın bir kaç gündür eve gitmediği, ailesi tarafından arandığı ortaya çıktı. Kaza nedeniyle kötü başlayan gece, talihinin ard arda gülmesi sayesinde Tamer Pehlivan için şanslı bir şekilde bitmiş oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious