Talihsiz bebeğe deri nakli yapıldı

Talihsiz bebeğe deri nakli yapıldı.12948
  • Giriş : 23.11.2008 / 23:37:00

Temmuz ayı içinde annesi Zeynep Yazar tarafından çöpe atılmak istenen ancak devletin sahiplendiği 1,5 yaşındaki Hüseyin Can Yazar'a deri nakli yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çocuk Esirgeme Yurdu'ndaki bakıcı Yazar'ın üzerine titrerken Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi de ailesinin yanında yaşadığı sırada yanarak yapışan parmaklarına yapay deri nakli yapılarak birbirinden ayrıldı. Hastanenin neşe kaynağı haline gelen Hüseyin Can'ın durumunun iyi olduğu açıklandı.

Mustafa(59) ve akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen Zeynep Yazar(42), bir süre önce çocukları Hüseyin Can'ı Alanya'da çöpe atmak istemişti. Bu durumu fark eden esnafların ihbarı üzerine çocuğa devlet tarafından sahip çıkılmış ve yetiştirme yurduna yerleştirilmişti. Hüseyin Can'ın geçmişte yanan ve müdahale edilmediği için yapışan parmaklarına 3 ay sonra müdahale edilebildi.

Hüseyin Can Yazar'ın kemiklerinin biraz daha gelişmesi için geçirilen süre sona erdi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ameliyat edilen Yazar'ın parmakları birbirinden ayrıldı. Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanı Doç. Dr. Kemal İslamoğlu tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile parmakları eski haline getirildi. Doku eksikliğini gidermek için de Can'ın parmaklarına köpekbalığı kıkırdağından yapay deri kullanıldı. Dr. İslamoğlu, ameliyatın başarılı geçtiğini bildirdi. Bakıcısı açıklama yapmazken Yazar'a olan ilgi ve sevgisi gözlerden kaçmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*