Talihsiz Merve toprağa verildi

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Fırtınada çöken alışveriş merkezinin çatısının altında kalan Minik Merve, toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'da dün gece geç saatlerde meydan gelen fırtına nedeniyle çöken alışveriş merkezinin çatısı altında kalarak hayatını kaybeden Merve Taş (3) adlı çocuğunu cenazesi, toprağa verildi.

Antalya'da dün gece saat 23:30 sıralarında aniden bastıran şiddetli yağmur ve beraberinde başlayan fırtına kent merkezinde hayatı olumsuz yönde etkiledi. Şiddetli rüzgar nedeniyle çok sayıda binanın çatısı çöktü elektrikler kesildi ve ağaçlar devrildi.

Çok sayıda ev iş yerini su basarken trafik kazalarına da yol açtı. Ancak fırtınanın yol açtığı en büyük zarar Antalya'da yaklaşık bir yıl önce açılan Kipa alışveriş merkezinde meydana geldi. Çatısı bir anda çöken alışveriş merkezinde 5 kişi göçük altında kaldı.

Çöken çatının altında kalanlar kendi imkanları ve çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtulmayı başardı. Ancak babaannesi ve annesi Fatoş Taş'la birlikte gezmeye gelen Merve Taş, kurtarılamadı. Göçüğün altında kalan minik Merve, olay yerinde can verdi.

Olayı duyduğunda yıkılan Taş ailesi, bugün minik Merve'yi gözyaşları arasında toprağa verdi. Merve'nin cenazesi Muratpaşa Camii'nde kılınan namazın ardından Uncalı Mezarlığı'nda defnedildi. Cami avlusunda kerdeşinin ardından gözyaşı döken ablasını ise yakınları sakinleştirdi.

Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü'nde mutemet olarak çalışan baba Cengiz Taş, sabah basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayın sorumlularından davacı olacaklarını söyledi.

Acılı baba, sorumsuz hareket eden, kısa sürede bu tip yapıları sorumsuzca açan ve bunun altına imza atan kişilerle mahkemede görüşeceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious