Talihsizlikler yakasını bir türlü bırakmıyor

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

Sobanın üzerine düşerek vücudunda ciddi yanıklar oluşan ve Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla tedavisine başlanan 39 yaşındaki Nurten Ayvaz bu kez de trafik kazası geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkeze bağlı Bekirpaşa beldesinde yaşayan Nurten Ayvaz'ın yakası talihsizliklerden bir türlü kurtulmuyor. İlk eşiyle mutsuz bir evlilik yapan ve eşini kaybettikten 3 yıl sonra Ayhan Ayvaz'la evlenen Nurten Ayvaz, mutluluğu yakaladığı bir dönemde girdiği şeker koması sonucu sobanın üzerine düşerek yüzü ve vücudunun çeşitli yerleri yandı. Hayati tehlikeyi atlatan kadının talihsizlikleri bununla da sınırlı kalmadı.

Vücudundaki yanıklar nedeniyle evliliği tehlikeye giren kadının tedavi ve ameliyat masrafları estetik ameliyata girdiği gerekçesiyle SSK tarafından karşılanmadı. Belediyede çalışan eşinin maaşıyla geçinmeye çalışan Ayvaz, tedavisinin yapılması için neredeyse çalmadık kapı bırakmadı. Kansere yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Ayvaz'ın yaşadığı üzücü olayın gazetelerde yer alması üzerine Sakarya Valiliği ve Adapazarı Büyükşehir Belediyesi ameliyat masrafları için gereken 7 bin YTL'yi karşıladı. Masrafların karşılanmasının ardından Adapazarı'ndaki özel bir hastanede tedavisine başlanan ve boynundan ilk ameliyatı olan Ayvaz, hastaneden çıktığı gün Trafik Kazası yaşadı.

Ayvaz'a evinin önünde kucağındaki çocuğuyla birlikte bir otomobil çarptı. Kazada ayağı kırılan Ayvaz yaşadıklarını şöyle anlattı: "İlk eşimden olan çocuklarım gelecekti beni ziyarete. Sevinçle onları beklerken gelip gelmediklerine bakmak için bir ara dışarı yola çıktım. Bu sırada kucağımda ikinci eşimden olan 1 yaşındaki çocuğum vardı. Diğer çocuklarımı uzun zamandır göremiyordum. Bir ara yolun karşısına geçerken hızla gelen bir otomobil bana ve çocuğuma çarptı. Şükrediyorum ki, oğluma bir şey olmadı. Benim ayağım kırıldı. Ayağımı alçıya aldılar. 1 ay boyunca alçı ayağımda duracak. Talihsizlikler yakamı bırakmıyor. Sağlığıma kavuşmaya çalışırken, bir de Trafik Kazası geçirdim. Buna da şükrediyoruz ki, hayattayız." dedi.

Diğer taraftan eşinin yaşadığı bu zor dönemlerinde en büyük destekçisi olan Ayhan Ayvaz, eşinin ve çocuğunun hayatta olduğuna şükrettiğini söyledi. Sıkıntılar son buldu derken bir de bu kazanın yaşandığını anlatan Ayvaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Eşimin ameliyat masrafları karşılanıyor diye sevinirken, bu olay başımıza geldi. Ben eşimin hep yanındayım. Çok kötü günler geçiyoruz. Ama bu günlerin de gececeğini düşünüyorum. Trafik Kazası geçirdikten sonra, maddi imkanlarımızı zorlayarak bir tane koç kestik ve Kur'an kursuna bağışladık.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious