Tam 1 ton çay çaldı

Tam 1 ton çay çaldı.11420
  • Giriş : 18.10.2008 / 15:54:00

Konya'da ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Çalınan ise tam1 ton çaydı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya'da işşiz ve sabıkalı 32 yaşındaki Zeki Üstün, 1 ton çay çaldı. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırnsızlık Büro Amirliği ekipleri, kentteki 1500 market ve toptancı ile görüşerek zanlıyı gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği, Selçuklu İlçesi Ferit Paşa Mahallesi'ndeki bir toptancıdan deponun demir pencere korkuluklarını kesilirken çalınan 1 ton çayın bir kamyonete yükleyerek çalındığı saptandı. Ekipler, çayın satılabileceği market, toptancı ve işletme sahipleri ile görüşerek şüpheli ve zanlılara aramaya başladı. Alınan eşkal doğrultusunda arama yapan polis, bir markete 10 koli çay satıldığını tespit etti. Bir market sahibinin satın aldığı çaylar üzerine harekete geçen polis ekipleri, verilen eşgal üzerine çalışmalarını derinleştirdi. Zeki Üstün, ekiplerin çalışması sonucu yakalandı. 10'unun üzerinde sabıka kaydının olduğu belirlenen Üstün'ün polise verdiği ilk ifadesinde, “Çay ocağı açacaktım. Bu yüzden çay çaldım. Ocak açacağım için para gerekliydi. Çayların bir kısmını bu nedenle satmak istemiştim” dedi.

Piyasa değeri yaklaşık 10 bin YTL olan kolilenmiş çaylar, Üstün'ün sakladığı yerden çıkartılırken Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği tarafından el konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*