Tamer benim ilk aşkım

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Dizilerde yuva yıkan "kötü kadın" rollerinde izlediğimiz Simge Selçuk, ilginç açıklamalarda bulundu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dizilerde yuva yıkan "kötü kadın" rollerinde izlediğimiz Simge Selçuk, ilginç açıklamalarda bulundu: "17 yaşımdayken Tamer Karadağlı'ya aşık oldum. 6 yıl sürdü. O tıraş olurken oturur zevkle seyrederdim."

Başarılı bir tiyatro sanatçısı; sevilen, seyredilen bir dizi oyuncusu Simge Selçuk... Son olarak, Özcan Deniz'in başrol oynadığı 'Kader' adlı dizide, ünlü oyuncunun eşini oynuyor. Özcan'ı erkek kardeşiyle aldatıyor. Aliye dizisinde canlandırdığı 'Leyla' karakteri gibi, yine kötü bir kadın rolünde... Simge'yle hayatı konuştuk. Belli ki anlatacak çok şeyi vardı. O anlattı, ben de dinledim ve çok şaşırdım. Buyurun okuyun, siz de şaşırın...

n 'Aliye'de yuva yıkan 'Leyla'dan sonra şimdi de 'Kader' adlı dizide kocasını erkek kardeşiyle aldatan bir kadını canlandırıyorsunuz, kötü kadını oynamak sizi nasıl etkiliyor?

Evet, bundan korkuyorum; oynadığım roller 'kötü kadın' olarak adlandırılıyor. Bana kalırsa kötü kadın değiller, güçlü ve ne istediklerini çok iyi biliyorlar. Ben kamera karşısında, hayatımda asla olmadığım karakterleri oynuyorum.

n Son günlerin manşetinde aldatılan kadınların feryatları, aldatan ünlü erkeklerin dramı var. Sizce evlilik, her ne şartta olursa olsun, ölene kadar sürdürmek için mi yapılır? Erkekler de çok masum değiller ki, o kadınlara ne ümit veriyorlar acaba?

Bunu düşünmek gerek! "Evliliğimde mutsuzum, boşanacağım" diyorlardır mutlaka. Sanki o kadınlar baştan çıkarmış adamları! Adamlar da salak, "hatırlamıyorum" moduyla dolaşıyorlar etrafta. Bence kadınlar, kadınları 'kötü kadın' diye nitelendiriyor.

n Diyelim ki, kız arkadaşınız evli bir erkekle birlikte olmaya başladı, size açıldı, yadırgar mısınız?

Yadırgarım. Bir erkek iki kadınla birlikte. Hem biriyle evli, diğer kadınla da aşk yaşıyor. Bu bir haksızlık ve kadınlık onuruna ters düşüyor. Erkek mi yok dünyada? Başıma gelseydi zamanında çekip giderdim. Çok üzüldüğüm ağladım anlar oldu ama olay çıkarmadım.

nAldatıldınız yani...

Ne olur o konuya girmeyelim ama aldatıldım. Seneler sonra bunu konuşunca, "onca yıl çok takmışım da onu düşünmüşüm, vah vah" şeklinde algılanır.

nAldattınız mı peki?

Aldatsam da söylemezdim ki? Ama o gençken oluyor; intikam duygusu. Ancak şu yaşta dinginleştiğime inanıyorum. Gençken öyle şeyler yaşadım. "Biriyle görüneyim, beni görsün, öç alayım" dedim, yaptım.

nErkekler neden aldatır?

Erkekler daha çok cinsellik için aldatıyor. Farklı şeyler yaşamak istiyorlar. Kadının aldatılmaması için çok akıllı olması lazım. Dengesiz kadınlar erkeklerini ellerinde daha çok tutabiliyor.

n Tamer Karadağlı'yla çok eskiye dayanan bir tanışıklığınız var. Son haftalarda hakkında çıkan yazıları gördükçe, ne hissettiniz, onun adına üzüldünüz mü?

Hem de çok üzüldüm.

nArada bir telefonlaşıyor musunuz?

Evet. Biz sonuçta beraber büyüdük, Ankara'da. Annesiyle de tanışıyorum, o da benim annemi tanıyor. Dublajdan tanışıyorduk, ben çok küçüktüm tanıştığımızda. Bir de aynı dizide oynamıştık, 'Ferhunde Hanımlar'da. 6 yıl sürdü.

n Uzun yıllar önce bir ilişkiniz vardı Tamer Karadağlı'yla değil mi?

Evet, yaşandı... Çok eski, geçti gitti.

YUVA YIKMIYORUM YUVAM YIKILMASIN DİYE...

n Tamer Bey'i rahatsız etmek istemiyorsunuz gibi geldi bana, neden korkuyorsunuz, özel bir sebebi var mı?

17 yaşındaydım, babam ve annem o zaman ayrılmıştı. Tamer benim tanıdığım ilk erkekti. Çok özeldi. O tıraş olurken ben klozete oturur, onu seyrederdim, "İşte erkek" diye. Hakikaten benim lisede de hiç aşkım olmamıştı. Öyle el ele gezmeler, falan hiç yaşamadım. O çok özeldir. İlk aşktı. Benim babam gibi, ağabeyim gibi, sevgilim gibi, her şeyim gibi.

n Bu aşk kaç yıl sürdü?

6 yıl. Arada ayrıldık, barıştık.

n Korkar mısınız onunla çıkmaktan?

Yok korkmam. Boşanmış sonuçta. Fakat çıkmam da. Tamer sanki dünyada ilk boşanan adam, uzaylı...

n "Sadakat yemini etmedim" dedi ve tepki çekti. Kendisine katılıyor musunuz?

Doğru söylüyor. Bir ilişkide bir şeyler ters gidiyordur. Onun ardından kadın bakar, başka biri var... Bir anda çıkmamıştır başka kadın. Mutlaka problemleri vardır.

n Bu haberleri okuduğunuzda Arzu Balkan için, "vah yazık olmuş dediniz mi?" Deniz Uğur'a kızdınız mı, ne düşündünüz?

Ne diyeyim ki? Bir şey söylemeyeceğim. (Gülüyor) Ben tanıyorum Arzu'yu da.

n Ortada çocuklarının olması ayrılık kararını sizce daha çok dramatize etmiyor mu?

Çocuğun da niye olduğu belli! Allah kimsenin yuvasını yıkmasın. Ben de kimsenin yuvasını yıkmıyorum, yuvam yıkılmasın diye.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious