Tammy Brown, Fenerbahçe’de

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Bu sezon Euroleague'de mücadele etme hakkı kazanan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

3. kez Euroleague'de mücadele edecek olan Sarı lacivertmi takım, Kanada Milli Takımı'nın ve WNBA takımlarından Charlotte Sting'te forma giyen pivot Tammy Sutton Brown ile 1 yıllık anlaşma imzaladı.
Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı Menajeri Didem Akın ise konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Tammy Sutton Brown ile yaptığımız anlaşmanın ardından takımımıza 2 yabancı oyuncu daha transfer ederek, ekibimiz daha da güçlü bir hale getirme hedefindeyiz. Bu sezon transferlerimizi daha güçlü isimlerden oluşturuyoruz. İnanıyorum ki bu transferler ile güçlenen kadromuz Euroleague'de ve Türkiye'de önemli başarılara imza atacaktır. 100. yılımızda Euroleague gibi büyük bir organizasyonda bulunmak gerek kulübümüz adına gerekse Türk Basketbolu adına önemli bir adımdır."

Tammy Sutton Brown Kimdir?

Doğum Tarihi: 27 Ocak 1978

Boy ve Kilosu: 193, 90.3 KG

Pozisyon: Pivot

İstatistikleri:

PPG (Maç Başına Sayı Ortalaması): 11.3

RPG (Maç Başına Ribaund Ortalaması): 6.0

APG (Maç Başına Asist Ortalaması): 0.5

Brown, geçtiğıimiz yıl Euroleague'de Dinamo Moskova takımında yer aldı. Burada maç başına sayı ortalaması 9.4, Ribaund Ortalaması 7.4, Asist ortalaması ise 0.6 ile oynadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious