Tan, son basın toplantısını yaptı

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

27 Ocak 2004 tarihinde Dışişleri Bakanlığı sözcülüğüne atanan Namık Tan, bugün son basın toplantısını gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin yeni İsrail Büyükelçisi olarak atanan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, son haftalık basın toplantısında, kendisini düzenli takip eden muhabir, kameraman ve foto muhabirleriyle çalıştıkları kurumlar ve yöneticilerine teşekkür ederek, hepsiyle yeni görevinde de görüşme temennisinde bulundu.

Enformasyon Dairesi Başkanlığı'na 27 Ocak 2004 tarihinde atanan Tan, yaklaşık 3 yıl boyunca basın mensuplarının, gerek Türk dış politikası, gerekse dünyadaki gelişmelere, Türkiye'nin bakış açısına ilişkin sorularını yanıtladı.

Tan, Dışişlerinin ekranlar karşındaki önemli bir ismi olarak, bir çok uluslararası gelişmede basın mensuplarının sorularının muhatabı oldu.

Bugün düzenlediği son basın toplantısının ardından, muhabir, foto muhabiri ve kameramanlarla tek tek tokalaşan Tan'a Dışişleri Bakanlığı Enformasyon dairesi çalışanları da bir plaket verdi.

Dışişleri Bakanlığı Enformasyonn Dairesi çalışanlarının verdiği plakette, Tan'ın her basın toplantısı sonrasında kullandığı, "Değerli Arkadaşlarım, başkaca bir sorunuz olmadığını anlıyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyor, ve toplantımızı kapatıyorum" sözlerinin yazılı olduğu gümüş işlemeli bir plaket verdiler.

Plaketin üzerinde yazıları okurken duygulanan Tan, "Bunu hiçbir zaman unutmayacağım" dedi.

Tan, toplantının ardından basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious