Tandoğan mitingi hikayeymiş

Tandoğan mitingi hikayeymiş.28401
  • Giriş : 05.08.2008 / 09:50:00

ADD'nin 14 Nisan 2007'de Tandoğan Meydanı'nda düzenlediği mitinge Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'la birlikte Vural Savaş da katılmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon terör örgütünün tutuklu sanıklarından Ümit Sayın, geçtiğimiz yıl 10 Aralık'ta İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu ile yaptığı görüşmede Tandoğan mitinglerinin 'hikâye' olduğunu söylüyor.

Askerî müdahaleyi 'kaçınılmaz' gören Ümit Sayın, "Bu işin başka yolu yok." diyor. 27 Mayıs'a benzer bir darbe olacağını umduğunu anlatan Sayın'ın askerlerin de gidişattan rahatsız olduğunu söylemesi üzerine, aynı davanın tutuksuz sanıklarından Kemal Alemdaroğlu şöyle diyor: "O zaman neyi bekliyorlar?" İkili arasında geçen konuşmanın iddianamede yer alan ilgili bölümü şöyle:

Alemdaroğlu: Bu iş milli demokratik devrimle biter. Doğu Silahçıoğlu bir yazısında devrimden söz ediyor. Açık açık şey diyormuş. Devrim diyormuş.

Sayın: Ee hepsi öyle demeye başladılar hocam. Ben Ankara'da konuşmaya gittim. Bütün komutanlar geldi. Hepsi aynı şeyi söylüyorlar.

Alemdaroğlu: Eee söylüyorlar da ne duruyorlar o zaman? Neyi bekliyorlar?

Sayın: Başka yolu yok bu işin.

Alemdaroğlu: Sonra üst taraftan olmayacak bu iş. Alt taraftan olacak.

Sayın: Alt taraftan olacak. 60 darbesi gibi.

Alemdaroğlu: Evet, aynı şekilde olacak.

Sayın: Aynı şekilde bir yerden patlak verecek bu, ama gaz alma toplantılarından olmaz bu. Bayrak elde Tandoğan'da o hikâye canım. Bakalım çok önemli şeylere gebeyiz önümüzdeki 3-5 ay içinde hocam. Yani ee şey telefonda konuşamadığım şeyler var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*