Tandoğdu, bebek ölümlerini meclise taşıdı

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

CHP Ordu Milletvekili Sami Tandoğdu, Göztepe Hastanesi'nde ölen bebekler için bir ihmalin söz konusu olup olmadığını sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi veren Sami Tandoğdu, önergesinde, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Ünitesi'nde 4 bebeğin öldüğünü, daha önce de buna benzer bebek ölümlerinin başka hastanelerde yaşandığını hatırlattı.

Sami Tandoğdu, "Göztepe Hastanesi'ndeki bebek ölümleri konusunda araştırma yapılmış mıdır? Eğer araştırma yapılıyorsa ne tür sonuçlarla karşılaşılmıştır? Ölen bebekler için bir ihmal söz konusu mu? Konuyla ilgili herhangi bir soruşturma başlatıldı mı?'' diye sordu. Doğum ünitesinde enfeksiyon nedeniyle bebeklerin öldüğü Giresun Devlet Hastanesine ''Bebek Dostu Hastane'' unvanının nasıl verildiğini soran Tandoğdu, bu unvanın verilmesi için ne gibi kriterlerin arandığını öğrenmek istedi.

Hastanelerin çocuk bölümlerinde oluşabilecek rahatsızlıklar için gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını da soran Tandoğdu, ''Eğer önlem alınıyorsa, geçen yıldan beri 5 ayrı hastanede yaşanan bebek ölümleri nasıl açıklanabilir'' diye sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious