Taner Sağır sıfır çekti

Taner Sağır sıfır çekti.11213
  • Giriş : 19.04.2008 / 13:07:00

Halterdeki madalya umudumuz Taner Sağır, koparma ve silkmede kiloları sırtlayamayarak hayal kırıklığı yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AVRUPA Halter Şampiyonası’nda en büyük madalya umutlarımızdan Taner Sağır, ’sıfır’ çekerek, düş kırıklığı yaşattı. Yarışma sırasında gergin görünen Taner, antrenmanlarda kaldırdığı derecelerin altındaki kiloları sırtlayamadı.

Koparma müsabakasına 160 kilo başlayan Taner, ilk hakkında 160 kiloda büyük bir şanssızlık yaşadı. Ağırlığı sırtlayan ancak dengesini kuramayan Sağır, podyum dışına çıkınca kaldırış geçersiz sayıldı. İkinci hakkında kiloyu 162’ye çıkaran ve zorlandığı gözlenen Taner yine başarılı olamadı. Son hakkına, salondaki tüm seyircilerin desteği altında çıkan Sağır, bu denemesinde de 162 kiloyu kaldıramadı ve koparmada ’sıfır’ çekti. Kaldırış sırasında Taner’in sağ dirseğinde sorun yaşadığı gözlerden kaçmadı.

Silkmeye, 197 kilo ile başlayan Taner, ilk hakkında başarılı olamadı. İkinci hakkında süre dolduğu halde, podyuma çıkamayan Taner, hakkını kaybetti. Üçüncü denemesinde ağırlığı 198’e çıkaran Taner, bunda da başarılı olamadı ve iki kategoriyi de "sıfır" çekerek tamamladı.

Olimpiyata 2 kota

Bayanlar + 75 kiloda yarışan Derya Açıkgöz, toplamda elde ettiği 215 kiloluk derecesi ile Avrupa 7’incisi olurken, takıma kazandırdığı puanlarla, Türkiye’nin bayanlarda 2008 Olimpiyatlarına ikinci sporcuyu göndermesini sağladı. Aynı kiloda yarışan Gülden Nokta ise toplamdaki 173 kilo derecesi ile şampiyonayı 10’uncu sırada tamamladı. Bayan Milli takımı; 2 altın, 5 gümüş ve 2 bronz madalya ile Avrupa üçüncüsü olurken, toplamdaki 166 puanı ile olimpiyat elemesini ilk sırada tamamladı. Şampiyonada bugün İzzet İnce ve Hakan Yılmaz podyuma çıkacak.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious